شهرخبر

تکواندو جام ریاست فدراسیون جهانی| پایان کار ملی‌پوشان ایران با ۵ مدال طلا، نقره و برنز

تکواندو جام ریاست فدراسیون جهانی| پایان کار ملی‌پوشان ایران با 5 مدال طلا، نقره و برنز

تیم ملی تکواندو آقایان در پایان رقابت‌های جام ریاست فدراسیون جهانی در ترکیه به ۵ مدال رنگارنگ دست یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، رقابت‌های آزاد جام ریاست فدراسیون جهانی (G2) با حضور 1126 تکواندوکار در 2 گروه بانوان و آقایان در شهر استانبول کشور ترکیه برگزار شد که در بخش آقایان نمایندگان ایران صاحب 5 مدال طلا، نقره و برنز شدند.

 

ابوالفضل زندی در وزن 54- کیلوگرم، امیرمحمد بخشی در وزن 74- کیلوگرم و مهران برخورداری در وزن 87- کیلوگرم صاحب مدال ارزشمند طلا شدند؛ ابوالفضل عباسی در وزن 87+ کیلوگرم نقره‌ای شد و میرهاشم حسینی در وزن 80- کیلوگرم به نشان برنز رسید.

در وزن 54- کیلوگرم، ابوالفضل زندی دور نخست عادل عیوض‌اف از جمهوری آذربایجان را با نتیجه 2 بر صفر شکست داد. او در مرحله یک هشتم نهایی مقابل میلان مول از هلند قرار گرفت و با نتیجه 2 بر صفر پیروز  و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

ملی پوش کشورمان در یک چهارم نهایی به مصاف دیمیتروپولوس از یونان رفت و این بازیکن هم را با نتیجه 2 بر صفر شکست داد و پا به نیمه نهایی گذاشت. زندی در نیمه نهایی 2 بر یک مقابل دنیز از ترکیه به پیروزی رسید و راهی فینال شد. زندی در دیدار فینال مقتدرانه 2 بر صفر گورکم پولات از ترکیه را شکست داد و صاحب مدال خوشرنگ طلا شد.

در وزن 74- کیلوگرم، امیرمحمد بخشی دور نخست با استراحت مواجه شد و در مرحله یک شانزدهم نهایی با نتیجه 2 بر صفر احمد عبدالله نماینده فلسطین را شکست داد. بخشی در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه 2 بر صفر التاج غفوروف از جمهوری آذربایجان را از پیش رو برداشت و در ادامه مقابل مارکو گولوبیک از کرواسی  2 بر یک او را به برتری رسید. 

بخشی در نیمه نهایی با نتیجه 2 بر صفر استفان تاووک از صربستان را شکست داد و به فینال صعود کرد. او در فینال به مصاف دانیل باررا از اسپانیا که مدال طلای رقابت‌های جهانی مکزیک 2022 را در کارنامه خود داشت، رو در رو شد و موفق شد با نتیجه 2 بر یک او را شکست داده و صاحب گردن آویز طلا شود.

میرهاشم حسینی در وزن 80- کیلوگرم،  دور نخست با نتیجه 2 بر صفر علی اف از جمهوری آذربایجان را شکست داد و در ادامه با همین نتیجه از سد  سینتادو دارنده نقره جهان در سال 2022 از اسپانیا به پیروزی دست یافت. حسینی در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 2 بر صفر الکساندر رادوجوکوویچ از اتریش را شکست داد، اما در نیمه نهایی با وجود آسیب دیدگی از ناحیه کتف با نتیجه 2 بر یک مغلوب نیکولاس کاری از آمریکا  شد و به مدال برنز رسید. 

مهران برخورداری در وزن 87- کیلوگرم، پس از استراحت در دور نخست، تولیوتیس از یونان را 2 بر صفر برد. او در ادامه با همین نتیجه رائول خیمنز از اسپانیا را از پیش رو برداشت. ملی ‌وش تکواندو کشورمان در دور نیمه نهایی موفق شد نماینده کشور میزبان یعنی طاها بیچر را با نتیجه 2 بر صفر شکست دهد و راهی فینال شود. مهمت دمیر از ترکیه حریف برخورداری در فینال بود که در این دیدار حضور نیافت و ملی پوش کشورمان صاحب مدال طلا شد.

ابوالفضل عباسی در وزن 87+ کیلوگرم دور نخست موفق شد توکگوز از ترکیه را با نتیجه 2 بر صفر شکست دهد. او در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف پاسکوبوزیچ از کرواسی رفت و با نتیجه 2 بر یک او را شکست داد و پا به مرحله یک چهارم نهایی گذاشت و در ادامه با نتیجه 2 بر صفر پرز کامپوس از اسپانیا را شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت. عباسی در نیمه نهایی رو در روی اطلسی از ترکیه قرار گرفت و با نتیجه 2 بر یک پیروز شد و به فینال صعود کرد. ملی پوش کشورمان در بازی نهایی با نتیجه 2 بر یک در یک دیداری نزدیک مغلوب شیک سیسه از ساحل عاج شد و به مدال نقره رسید.

همچنین مهدی حاجی موسایی در وزن 58- کیلوگرم، رضا کلهر در وزن 68- کیلوگرم و متین رضایی در وزن 63- کیلوگرم دیگر نمایندگان ایران بودند که از دور رقابت‌ها کنار رفتند. 

هدایت تیم ملی تکواندو در این رویداد برعهده بیژن مقانلو به عنوان سرمربی است؛ مسعود حجی زواره و نعیما خواجوی مربیان تیم ملی هستند. همچنین محمد جمشیدی سرپرست تیم ملی است.

انتهای پیام/