شهرخبر

تکواندو آزاد فجیره| کسب ۱۳ مدال رنگارنگ برای نمایندگان ایران

تکواندو آزاد فجیره| کسب 13 مدال رنگارنگ برای نمایندگان ایران

پرونده رقابت‌های آزاد فجیره در کشور امارات، با کسب ۱۳ نشان طلا، نقره و برنز برای ملی‌پوشان کشورمان در ۲ گروه بانوان و آقایان بسته شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، رقابت‌های آزاد فجیره به میزبانی کشور امارات با حضور 1489 تکواندوکار در 2 بخش بانوان و آقایان برگزار شد که نمایندگان ایران صاحب 13 مدال طلا، نقره و برنز شدند.

علیرضا حسین‌پور در وزن 58- کیلوگرم، دانیال بزرگی در وزن 68- کیلوگرم، محمدحسین یزدانی در وزن 80- کیلوگرم، علیرضا نادعلیان در وزن 87+ کیلوگرم، سعیده نصیری در وزن 46- کیلوگرم، مبینا نعمت‌زاده در وزن 53- کیلوگرم، تینا مدانلو در وزن 57- کیلوگرم و کوثر اساسه در وزن 62- کیلوگرم طلایی شدند. نگار اسماعیلی در وزن 49- کیلوگرم، ملیکا میرحسینی در وزن 73- کیلوگرم و آرین سلیمی در وزن 87- کیلوگرم به مدال نقره رسیدند؛ غزل سلطانی در وزن 53- کیلوگرم و نرگس میرنوراللهی در وزن 62- کیلوگرم  نیز به مدال برنز رسیدند. 

 

در گروه آقایان، در وزن 58- کیلوگرم، علیرضا حسین‌پور دور نخست با قرعه استراحت مواجه شد، اما در مراحل بعدی به ترتیب باکری نماینده مراکش، ژاراس از قزاقستان، تورائف از ازبکستان و عمر یاسر  از فلسطین را پشت سر گذاشت و مدال طلا را بر گردن انداخت. 

دانیال بزرگی  در وزن 68- کیلوگرم دور نخست عاصم از سودان را شکست داد و سپس مقابل چاماچنکو از اوکراین پیروز شد. بزرگی در ادامه  فیصل سیدی نماینده مراکش را شکست داد و به نیمه نهایی رسید. وی در این مرحله نیز پولاتوف  ازبکستانی و دارنده مدال برنز رقابت‌های جهانی مکزیک 2022 را شکست داد و با اقتدار راهی فینال شد. نجم‌الدین دیگر نماینده ازبکستان حریف بزرگی در فینال کاری مقابل نماینده شایسته کشورمان از پیش نبرد و این بزرگی بود که طلای دیگری را برای ایران به ارمغان آورد.

محمدحسین یزدانی در وزن 80- کیلوگرم، ابتدا با مرگان از قزاقستان دیدار کرد و به پیروزی رسید؛ مادیوبنک از ازبکستان نیز حریف یزدانی نشد و او در نیمه نهایی با نورلان از قزاقستان رو به رو شد. یزدانی با پیروزی در این بازی به مصاف سیف عیسی رفت و در یک بازی سخت و تماشایی برابر حریف عنوان‌دار مصری در المپیک و رقابت‌های جهانی 2 بر یک نتیجه را واگذار و به مدال نقره بسنده کرد. 

در وزن 87- کیلوگرم، آرین سلیمی ابتدا محمد فرهان از مراکش و در ادامه المبروک از عربستان سعودی را پشت سر گذاشت. او در مرحله نیمه نهایی مقابل  فهد صبیحی از اردن به پیروزی رسید، اما با شکست مقابل نیکیتا رافالوویچ از ازبکستان به مدال نقره رسید. 

علیرضا نادعلیان  در وزن 87+کیلوگرم، پس از اسراحت در دور نخست، بوگزاد از ازبکستان  را شکست داد؛ نادعلیان در مرحله بعدی مقابل  کابلان از قزاقستان پیروز و راهی فینال شد. وی در فینال اناس صادق  از اردن را شکست داد و به مدال طلا رسید. 

فرزان عاشورزاده و محمدصادق دهقانی در وزن 63- کیلوگرم با شکست مقابل حریفان و حسن بشیری در وزن 87- کیلوگرم (به دلیل مصدومیت در دیدار اول) از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

در گروه بانوان و در وزن 46- کیلوگرم، سعیده نصیری پس از استراحت در دور نخست، کوربونالیف از ازبکستان را شکست داد. او در مرحله یک چهارم نهایی از سد فاطیما از مراکش گذشت. نصیری در مرحله نیمه‌نهایی سونیا از چین تایپه را شکست داد و با برتری مقابل هوانگ از چین تایپه به مدال طلا دست یافت. 

نگار اسماعیلی در وزن 49- کیلوگرم، ابتدا مطر از عربستان و در ادامه فاطما از بحرین را شکست داد. او با برتری مقابل ویرجینا مائسترو از ایتالیا به نیمه نهایی رسید و با شکست ژوانگ از چین تایپه در دیداری سخت، فینالیست شد. اسماعیلی در فینال مقابل مانووپوا از ازبکستان 2 بر یک شکست خورد و به مدال نقره رسید. 

 مبینا نعمت زاده و غزل سلطانی به ترتیب در وزن 53- کیلوگرم به نشان طلا و برنز دست یافتند. نعمت‌زاده در ابتدا با دیانا کروش از ایتالیا رو به رو شد و به برتری رسید و سپس  ماتونتی از ایتالیا را شکست داد. او  در مراحل بعدی نماینده مراکش را مغلوب کرد و با برتری مقابل پویاسو به مدال طلا رسید. در این وزن سلطانی در سمت دیگر جدول با وجود پیروزی برابر نماینده مراکش برابر پویاسو شکست خورد و به برنز بسنده کرد.

همچنین تینا مدانلو در وزن 57- کیلوگرم با پشت سر گذاشتن همه حریفان و پیروزی برابر آون از لبنان در فینال نیز طلایی شد.

کوثر اساسه و نرگس میرنوراللهی به ترتیب در وزن 62- کیلوگرم به مصاف رقبا رفتند. اساسه در ابتدا مقابل مخماتووا از قزاقستان قرار گرفت و توانست به برتری برسد، او در دیدار بعدی حریف سیده نرگس میرنوراللهی از ایران شد و با برتری مقابل حریف هموطن خود به دیدار پایانی رسید. اساسه در فینال مقابل سوبیرجونووا از ازبکستان به برتری رسید و مدال طلا را بر گردن انداخت. ضمن اینکه میرنوراللهی پیش از دیدار با اساسه با نماینده مراکش دیدار کرد و به برتری در 2 راند رسید و با واگذاری نتیجه به اساسه به برنز دست یافت. 

همچنین ملیکا میرحسینی پس از مدت‌ها دوری از رقابت‌های بین المللی در این رقابت‌ها در وزن 73- کیلوگرم شرکت کرد و در دیدار اول 2 بر صفر نماینده سوریه را از پیش روی برداشت، در دیدار دوم خود شهربانو دامغانی نژاد از ایران را مغلوب کرد؛ او در مرحله نیمه نهایی اومایما از مراکش را پشت سر گذاشت و حریف راما ابوالراب از اردن شد؛ وی در فینال بازی را واگذار کرد و صاحب مدال نقره شد. 

نیکی یوسفی، شهربانو دامغانی‌نژاد، آناهیتا توکلی و زهرا پوراسماعیل در اوزان 49-، 73- و 73+ کیلوگرم نیز از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

هدایت تیم ملی در گروه آقایان برعهده مجید افلاکی، فیض الله نفجم و جلال خدامی به عنوان مربی است؛ مهروز ساعی و مینا فردی در گروه بانوان مربیان تیم هستند. 

انتهای پیام/