شهرخبر

نماینده ویژه آمریکا با نهادهای امدادرسان بین‌المللی برای تصمیم‌سازی واحد در برابر طالبان دیدار کرد

نماینده ویژه آمریکا با نهادهای امدادرسان بین‌المللی برای تصمیم‌سازی واحد در برابر طالبان دیدار کرد

نماینده ویژه آمریکا برای افغانستان در دیدار با نمایندگان سازمان‌های کمک‌رسان بین‌المللی درباره چگونگی ایجاد موضع واحد درباره احکام اخیر طالبان گفتگو کرد.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «توماس وست» نماینده ویژه آمریکا برای افغانستان اعلام کرد در سفر با ژنو با رهبری سازمان بین‌المللی مهاجرت، سازمان جهانی بهداشت و سایر نهادهای کمک‌رسان در افغانستان دیدار کرده است.

وی افزود طرف‌ها در این دیدار گفتگوی تفصیلی درباره چگونگی اتخاذ پیامی یکپارچه به فرمان‌های تحدیدی اخیر دولت موقت طالبان داشتند.

نماینده ویژه آمریکا تصریح کرد ممنوعیت‌های تازه توسط طالبان برای کار زنان، روند ارسال و توزیع کمک به میلیون‌ها نفر در افغانستان را به مخاطره می‌اندازد.

وست اضافه کرد که در ادامه دیدارهایش با «ریچارد بنت» گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر نیز ارتباط برقرار کرده است.

این دیپلمات ارشد آمریکایی پیش از این نیز در سفر به برلین با مقامات آلمانی درباره بازگشتن زنان به محیط کار و ارائه کمک‌های حیاتی بشردوستانه به افغانستان گفتگو کرده بود.

نماینده ویژه آمریکا برای افغانستان پیش از این نیز در سفر به پاکستان با مقامات نظامی و دولتی این کشور دیدار کرده بود.

وزارت خارجه آمریکا نیز پیش از آغاز دور تازه سفرهای وست اعلام کرده بود هدف این سفر اصلاح یک واکنش یکپارچه‌ منطقه‌ای و بین‌المللی است که نشان دهنده تعهد جمعی به حقوق زنان و دختران افغان و دسترسی به کمک‌های حیاتی باشد.

 

این سفر در حالی صورت گرفت که چندی پیش نشریه آمریکایی «پولتیکو» از سردرگمی واشنگتن در مواجهه با اقدامات تحدیدی طالبان خبرداده بود.

بر اساس آن گزارش، دولت بایدن برای چگونگی پاسخ به محدودیت‌های تازه دولت موقت طالبان برای کار و تحصیل زنان افغانستان اختلاف نظر دارد، زیرا بیم آن را دارد که اقدامات تنبیهی بیشتر علیه طالبان، گسستن روابط محدود کابل با واشنگتن را به همراه داشته باشد.

انتهای پیام/.