شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#فلسطین#منابع

عقب نشیینی رژیم صهیونیستی از مواضع خود در پرونده زندانیان فلسطینی

عقب نشیینی رژیم صهیونیستی از مواضع خود در پرونده زندانیان فلسطینی

منابع خبری در فلسطین اشغالی خبر دادند که رژیم اسرائیل بعد از توافق با جنبش فلسطینی الاسیر از مواضع خود در تمامی زندان‌ها عقب نشینی کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، منابع خبری در فلسطین اشغالی امروز جمعه اعلام کردند که اداره اطلاع رسانی اسرای فلسطینی در بیانیه ای از پایان بحران در زندان‌های رژیم اسرائیل خبر داده و گفته است که رژیم صهیونیستی کلیه مطالبات جنبش  «الاسیر» را پذیرفت.

«حازم حسنین»، سخنگوی اداره زندانیان گفت که طبق توافق انجام شده بین جنبش فلسطینی «الاسیر» با اداره زندان‌های رژیم صهیونیستی، از یکشنبه هفته آینده 16 بهمن ماه زندگی بانوان اسیر فلسطینی به روال عادی خود بازخواهد گشت.

شبکه خبری «المیادین» گزارش داد که سخنگوی اداره زندانیان هشدار داده است که هر گونه اقدامی از طرف اشغالگران منجر به بحران واقعی در داخل زندان‌ها خواهد شد.

بر اساس خبرهای رسیده از زندان های رژیم صهیونیستی، در چند روز اخیر درگیری‌های شدیدی در زندان‌های النقب، عوفر، مجدو و دامون (بخش زندانیان زن) رخ داده است.

در همین راستا «بن گویر»، یکی از وزیران نژادپرست کابینه رژیم صهیونیستی تهدید کرده بود که شرایط زندان‌ را تشدید و آنچه به نام «دوبیر» یعنی نماینده زندانیان شناخته می شود را لغو می‌کند.

از زمان اشغال اراضی فلسطینی، رژیم اشغالگر صهیونیستی در صدد ایجاد یک سیستم استعماری نظامی یکپارچه از ظلم، محرومیت، پاکسازی قومی، مجازات جمعی، از جمله سیستم اسارت و بازداشت اداری بوده است.

میلیون‌ها فلسطینی ده‌ها سال است که تحت شرایط نظامی زندگی می‌کنند و هر روز شاهد نقض حقوق اولیه خودشان هستند. جامعه بین‌المللی همچنان در قبال بازداشت اداری و دیگر اقدامات آپارتایدی رژیم صهیونیستی سکوت می‌کند و این به منزله چراغ سبز برای ادامه اشغال سرزمین‌های فلسطینی و نقض حقوق فلسطینیان است.

انتهای پیام/