شهرخبر

بهره برداری خط تولید محصولات دارویی در منطقه ویژه اقتصادی شیراز

بهره برداری خط تولید محصولات دارویی در منطقه ویژه اقتصادی شیراز

معاون غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به شیراز، از کارخانه تولید دارو «سلامت سازان پارس بوعلی» بازدید و خط تولید محصولات دارویی در این مکان را افتتاح کرد.

به گزراش بهداشت نیوز ،«سید حیدر محمدی» شامگاه پنج شنبه با تبریک سالروز ولادت امام علی(ع) و دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: اقدامی که در اینجا انجام شده، اقدام بزرگی است که هم به استان فارس و هم به کشور کمک می کند.

او با اشاره به افتتاح خط تولید قطره های چشمی در این کارخانه، اضافه کرد: امروزه ما بسیاری از داروها را در خود کشور تولید می کنیم و ضمن اینکه وابستگی به سایر کشورها نداریم، داروهای خود را به سایر کشورها نیز صادر می کنیم.

دکتر محمدی اظهار امیدواری کرد از طریق حمایت های وزارت بهداشت و سازمان های مرتبط بتوانیم داروهایی که در کشور تولید نمی شوند را نیز در داخل کشور تولید کنیم.

این مقام مسوول در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یکی از سیاست های اصلی سازمان غذا و دارو را تلاش برای برون سپاری فعالیت های غیرحاکمیتی عنوان کرد که در همین راستا برنامه ریزی برای تفویض فعالیت ها به استان ها و دانشگاه های علوم پزشکی مانند دانشگاه علوم پزشکی شیراز در دست اقدام است.

او افزود: دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور اساتید فعال در دانشکده داروسازی، این ظرفیت را دارد که در زمینه تولیدات دارویی به کشور کمک کند.

دکتر محمدی ابراز امیدواری کرد به زودی یکی از کارخانه های مجهز در زمینه تولید تجهیزات پزشکی در شیراز راه اندازی شود و این توانمندی در استان فارس و شهر شیراز وجود دارد کارخانه های بیشتری در حوزه سلامت و تولید محصولات سلامت محور در این استان راه اندازی شود.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز در آیین افتتاح این کارخانه داروسازی گفت: کاری که انجام شده باعث شد تا نگرانی و دغدغه ای که سالیان سال در حوزه تولید محصولات دارویی در فارس وجود داشت، تا حدودی برطرف شود.

«محمدجواد راعی» افزود: امید است صنعت داروسازی و تولید تجهیرات پزشکی در شیراز و فارس شکوفا شده و فعال تر از گذشته باشد.

کارخانه سلامت سازان بوعلی در حوزه تولیدات دارو و ملزومات پزشکی در زمینی به مساحت بیست و سه هزار متر مربع و با زیربنای حدود هفت هزار متر مربع و با بیش از سه هزار متر مربع کلین روم و با اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسبده است.

این کارخانه در زمینه تولید دارو و ملزومات پزشکی فعالیت می‌کند که ظرفیت تولید ۴.۵ میلیون عدد در سال را دارد، با بهره برداری از این واحد تولیدی زمینه اشتغال برای ۱۰۰ نفر بصورت مستقیم فراهم شده است.

منبع:ایرنا