شهرخبر

پاسخ تند طالبان به اتهامات مقامات پاکستانی / ریشه مشکلاتتان را در داخل جستجو کنید

کدخبر: ۵۵۲۷۴۸
اقتصادنیوز: یکی از مقامات طالبان اتهامات دولتمردان پاکستانی درخصوص کم‌کاری کابل در برخورد با عناصر تروریستی را رد کرد و از اسلام‌آباد خواست تا ریشه مشکلات خود را در داخل جستجو کند.
پاسخ تند طالبان به اتهامات مقامات پاکستانی / ریشه مشکلاتتان را در داخل جستجو کنید

به‌ گزارش اقتصادنیوز به نقل از همشهری آنلاین، رسانه‌های پاکستانی به نقل از اظهارات «امیر خان متقی» طی سخنانی در مراسمی در شهر کابل عنوان کردند: پاکستان نباید به خاطر مشکلات خود از جمله انفجار پیشاور، افغانستان را ملامت کند.

واکنش وزیر خارجه حکومت طالبان درحالی است که وزیر دفاع پاکستان ساعاتی پس از انفجار مرگبار روز دوشنبه در مسجد شهر پیشاور، خطاب به افغانستان خواست تا این کشور برخورد جدی تر علیه عناصر تروریستی داشته باشد.

وزیر کشور پاکستان نیز مدعی تداوم استفاده تروریست‌ها از قلمروی افغانستان برای حمله به کشور همسایه شد.

سرپرست وزارت خارجه افغانستان خطاب به وزرای پاکستانی گفت: از مقامات پاکستانی می خواهیم که برف بام خود را به بام دیگران نیاندازند و حل مشکلات خود را در داخل جستجو کنند.

دولت و ارتش پاکستان بارها اعلام کرده اند که از خاک افغانستان به ویژه تحت حاکمیت طالبان، علیه آن کشور استفاده می‌شود؛ ادعایی که کابل آن را تکذیب می‌کند.

انفجار انتحاری روز دوشنبه در مسجدی در شهر پیشاور مرکز ایالت خیبرپختونخوا پاکستان رخ داد که براساس آخرین آمار، یکصد نفر جان باختند و ده‌ها نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

مسوولیت این حمله را در ابتدا گروه تحریک طالبان پاکستان پذیرفت؛ اما پس از آن سخنگوی این گروه تروریستی گفت که آنان در این حمله دست ندارند.

کد خبر 739148

منبع: ایرنا