شهرخبر

حمله تروریستی در پایتخت سومالی همزمان با کنفرانس مبارزه با تروریسم

حمله تروریستی در پایتخت سومالی همزمان با کنفرانس مبارزه با تروریسم

منابع محلی در سومالی گزارش دادند که همزمان با برگزاری کنفرانس منطقه‌ای چهار روزه مبارزه با تروریسم و گروهک‌هایی مانند داعش و الشباب در شهر موگادیشو، به این شهر حمله خمپاره‌ای شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، منابع محلی گزارش دادند که امروز چهارشنبه همزمان با برگزاری کنفرانس مبارزه با تروریسم در موگایشو پایتخت سومالی، این شهر مورد حمله راکت‌های خمپاره ای قرار گرفت.

هنوز فردی یا گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است. با این حال، بنا به ادعای این منابع، گروهک تروریستی «الشباب» عامل این حمله بوده است.

بنا به گزارش تلویزیون دولتی سومالی از امروز، میزبان کنفرانس منطقه‌ای با مشارکت کشور‌هایی مانند جیبوتی و اتیوپی است و در حاشیه این کنفرانس «عبدالقادر محمد نور»، وزیر دفاع سومالی، با همتای جیبوتی خود، «حسن عمر محمد»، در زمینه راه‌های تقویت همکاری‌های دو کشور جهت مبارزه با تروریسم بحث و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار دو طرف در مورد عملیات نظامی جاری با هدف آزادسازی کشور از دست تروریست‌ها بحث و تبادل نظر کردند. وزیر دفاع جیبوتی گفت که کشورش در کنار مردم سومالی برای مبارزه با تروریست‌های «داعش» و «الشباب» ایستاده است.

بنا به اظهارات پلیس سومالی حدود یک هفته پیش، گروهک تروریستی الشباب با حمله انتحاری در نزدیکی ساختمان شهرداری در مرکز موگادیشو ، حداقل شش غیرنظامی را کشت.

الشباب یک گروه تروریستی وابسته به شبکه القاعده است که بیش از دو دهه است در شرق آفریقا به ویژه در سومالی فعال است. حملات تروریستی الشباب در شاخ آفریقا و کشورهای شمال این قاره، امنیت این منطقه را برهم زده و سال‌هاست که سومالی از ثبات و امنیت برخوردار نیست.

تهدیدات الشباب سبب شده‌ است برخی کشورهای منطقه‌ای و فرامنطقه‎ای به کمک سومالی بشتابند و به این کشور در امر مبارزه با الشباب کمک کنند.

انتهای پیام/