شهرخبر

اعتراف نتانیاهو به خرابکاری در ایران/ اول با اعراب صلح می‌کنیم بعد با فلسطین مذاکره

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در سخنانی با تاکید بر ادامه تلاش برای توسعه عادی سازی روابط با کشورهای عربی، برای میانجیگری میان روسیه و اوکراین اعلام آمادگی کرد.

ایران

به گزارش تازه‌نیوز، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مصاحبه با شبکه سی‌ان‌ان اظهار کرد که رویکرد متفاوتی را در قبال مساله فلسطین و درگیری با اعراب انتخاب کرده است.

به نقل از ایسنا، وی در این باره گفت: وقتی درگیری اعراب و اسرائیل به طور موثر پایان یابد، فکر می‌کنم ما به مذاکرات با فلسطینی‌ها باز خواهیم گشت تا به صلح با آنها دست یابیم.

نتانیاهو افزود: فلسطینی‌ها صلح با اعراب را وتو کردند؛ اما من موفق شدم صلح را گسترش دهم.

وی همچنین با اشاره به نتایج گفت‌وگوهایش با آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در تل‌آویو برای میانجیگری میان روسیه و اوکراین اعلام آمادگی کرد.

بنیامین نتانیاهو گفت که آماده است نقش میانجی در بحران اوکراین را در صورتی که همه طرفین از او بخواهند، ایفا کند.

وی گفت: اگر همه طرف‌های ذیربط این را بخواهند، مطمئناً آن را بررسی می‌کنم؛ اما به خودم فشار نمی‌آورم.

نتانیاهو همچنین در این باره افزود که آمریکا به عنوان متحد نزدیک رژیم صهیونیستی، نیز باید این را بخواهد.

نتانیاهو در ادامه گفت که از او خواسته شده بود در همان آغاز بحران اوکراین به عنوان میانجی بین مسکو و کی‌یف عمل کند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در بخش دیگری از این مصاحبه درباره نگرانی‌های دولت آمریکا نسبت به برنامه کابینه وی برای توسعه شهرک سازی در اراضی اشغالی فلسطین و منجر شدن این اقدامات به تشدید تنش و از بین رفتن چشم انداز صلح نیز گفت: بسیار خوب، من کاملا مخالف هستم.

نتانیاهو در ادامه به انتقادها از او درپی اظهارات تحریک‌آمیز اعضای تندرو کابینه‌اش پاسخ داد و در این باره گفت: برخی زمانی که در قدرت نیستند صحبت‌های مختلفی را مطرح می‌کنند و باید بگوییم که من فرمان رهبری را در دست دارم.

وی همچنین منتقدانش را به ایجاد تفرقه و نفاق میان صهیونیست‌ها متهم کرد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با ادعان به اقدامات خرابکارانه این رژیم علیه ایران، گفت: اسراییل اقداماتی علیه برخی تولیدات تسلیحاتی در ایران انجام داده است.

اگرچه او از تایید این که آیا رژیم اسراییل در حمله پهپادی اخیر به یکی از تاسیسات نظامی در اصفهان نقش داشته است یا نه، خودداری کرد.

نتانیاهو گفت: من هیچ گاه درباره عملیات‌های ویژه صحبت نمی‌کنم. هر موقع انفجاری در خاورمیانه رخ می‌دهد، اسراییل مقصر یا مسئول آن دانسته می‌شود؛ گاهی ما [مسئول] آن هستیم، گاهی هم نه.