شهرخبر

وزیر دفاع پاکستان: بذر تروریسم را خودمان کاشته‌ایم

وزیر دفاع پاکستان: بذر تروریسم را خودمان کاشته‌ایم

وزیر دفاع پاکستان با محکوم کردن انفجار پیشاور اظهار داشت ما خودمان بذر تروریسم را کاشته‌ایم.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «خواجه آصف» وزیر دفاع پاکستان انفجار انتحاری در داخل مسجد پیشاور را که دستکم 100 کشته و بیش از 220 زخمی برجای گذاشت، به شدت محکوم کرد.

وزیر دفاع پاکستان در ادامه جنگ علیه تروریسم در سال‌های 2010 تا 2017 در این کشور را موفقیت آمیز عنوان کرد و گفت: چندین رویداد مشابه مدرسه عمومی ارتش، در خیبر پختونخوا رخ داد و تروریسم جان‌های گران‌بهای بسیاری را بلعید.

وی افزود حدود دو سال پیش به پارلمان گفته شد که می‌توان با سازمان‌های تروریستی مذاکره کرد، اما هیچ تصمیم قطعی در این مورد گرفته نشد.  
خواجه آصف همچنین به شدت از دولت عمران خان به دلیل گفتگو با گروه‌های ممنوعه انتقاد کرد.

وزیر دفاع پاکستان در ادامه ضمن تاکید بر ضرورت وحدت ملی در این کشور اعتراف کرد «ما خود بذر تروریسم را کاشتیم».

وی ادامه داد «ما باید خانه خود را مرتب کنیم. این جنگ هیچ فرقه یا طبقه‌ای نیست، بلکه جنگ کل ملت علیه تروریسم است».

خواجه آصف با اشاره به روابط پاکستان و آمریکا نیز گفت از روابط خوب با واشنگتن حمایت می‌کنیم اما اسلام‌آباد نباید به دستور و نفع آمریکا بجنگد.

وزیر دفاع پاکستان درباره وضعیت افغانستان نیز اظهارداشت امیدوار است اوضاع این کشور بهبود یابد زیرا وضعیت آن در پاکستان نیز منعکس خواهد شد.

وی افزود: در پی جنگ افغانستان، شماری از افغان‌ها به پاکستان آمدند و هرگز اینجا را ترک نکردند. 450 هزار افغان در چهار سال گذشته به پاکستان آمدند و بازنگشتند. نمی‌توانم بگویم چند نفر از آنها تروریست هستند.

انتهای پیام/.