دولت سیزدهم گفتمان امام و رهبری را دنبال می‌کند

رئیس جمهور گفت: گفتمان امام که امروز گفتمان مقام معظم رهبری است، گفتمان عدالت‌خواهی، فسادستیزی، استقلال و آزادی است و امام راحل به پیشرفت کشور در پرتو عدالت در ابعاد مختلف آن می‌اندیشیدند. دولت سیزدهم همین گفتمان را دنبال می‌کند.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور امشب در هشتمین گفت‌وگوی زنده تلویزیونی با مردم طی سخنانی ضمن تبریک ولادت امام جواد(ع) و ایام‌الله دهه فجر، اظهار داشت: امام خمینی(ره) یک شخصیت الهی و انقلابی بود و این شخصیت بزرگوار تا پایان همان روحیه را حفظ کرده و هویت ملی و دین را احیا کردند که حق بزرگی بر گردن ما دارند.

رئیسی: هدف مولدسازی، استفاده از ثروت‌های متوقف‌مانده برای رونق تولید است

وی افزود: گفتمان امام که امروز گفتمان مقام معظم رهبری است، گفتمان عدالت‌خواهی، فسادستیزی، استقلال و آزادی است و امام راحل به پیشرفت کشور در پرتو عدالت در ابعاد مختلف آن می‌اندیشیدند. دولت سیزدهم همین گفتمان را دنبال می‌کند؛ ما گفته‌ایم که موظف هستیم گفتمان امام و رهبری را دنبال کنیم.

رئیسی

رئیس‌جمهور بیان کرد: وضعیت اقتصادی مردم از دغدغه‌های جدی دولت است و از آغازکار ما، معیشت از مسائل محوری بوده است؛ مردم شرایط  آغاز کار دولت را شاهد بودند و در بیماری کرونا فوتی‌های بسیاری داشتیم ولی امروزه  فوتی صفر داریم. آن‌روز با کسری بودجه مواجه بودیم و می‌توانست چالش جدی برای کشور باشد که با افزایش درآمد آن را پشت سر گذاشتیم.

رئیسی ادامه داد: شرایط کاملا متفاوت شد به نحوی که تورم در روز اول حدود 60 درصد بود و این میزان به 40 درصد رسید. تلاش کردیم تورم و گرانی‌ها مهار شود؛ هم‌چنین با مشکلات جهانی و منطقه‌ای نسبت به تورم مواجه شدیم و تا آخر سال 1400 شاهد کاهش تورم بودیم.

ادامه دارد...