شهرخبر

تحریک طالبان پاکستان دست داشتن در انفجار پیشاور را رد کرد

تحریک طالبان پاکستان دست داشتن در انفجار پیشاور را رد کرد

درحالی‌که اعضای ارشد تحریک طالبان پاکستان پیش از این انفجار پیشاور را آغاز حملات انتقامجویانه علیه اسلام آباد خوانده بودند، سخنگوی این گروه دست داشتن در این حمله را تکذیب کرد.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «محمد خراسانی» سخنگوی تحریک طالبان پاکستان در اطلاعیه‌ای دست داشتن این گروه در حمله انتحاری به مسجدی در پیشاور را تکذیب کرد.

وی در این اطلاعیه عنوان کرد بر اساس موازین این گروه، حمله به مساجد، مکان‌های مذهبی و همچنین اماکن عمومی به شدت ممنوع است و جرم محسوب می‌شود.

پیش از این اما اعضای ارشد تحریک طالبان در توئیت‌هایی اعلام کرده بودند که حمله روز گذشته بخشی از مجموعه حملات انتقام‌جویانه این گروه برای کشته شدن «عمر خالد خراسانی» فرمانده ارشد تی‌تی‌پی است.

عمر خالد خراسانی قبلاً ریاست تحریک طالبان پاکستان در «مهمند ایجنسی» در مرز افغانستان را بر عهده داشت. وی برای مذاکرات صلح و دیدار با مقامات پاکستانی، جرگه‌های پشتون و نیز علمای دینی به افغانستان آمده بود که بر اثر برخورد خودرو خویش با بمب کنار جاده‌ای کشته شد.

ظهر روز گذشته انفجاری در یک مسجد در پیشاور رخ داد که براساس تازه‌ترین آمار 93 کشته و 221 زخمی برجا گذاشته است.

این مسجد داخل محوطه‌ای قرار دارد که محل استقرار فرماندهی پلیس ایالتی و اداره ضد تروریسم پاکستان نیز می‌باشد. بر اساس گزارش‌ها بیشترین قربانیان این حمله نیروهای پلیس هستند.

انتهای پیام/.