شهرخبر

پیشنهاد ایران به AVC برای میزبانی والیبال ساحلی قهرمانی زیر ۲۱ سال

پیشنهاد ایران به AVC برای میزبانی والیبال ساحلی قهرمانی زیر 21 سال

عضو ایرانی کمیته والیبال ساحلی آسیا از موافقت ضمنی کمیته ساحلی کنفدراسیون والیبال آسیا با میزبانی مسابقات قرمانی مردان زیر ۲۱ سال آسیا ۲۰۲۳ در ایران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، کمیته والیبال ساحلی آسیا برای ارائه گزارش عملکرد و برنامه‌ریزی در خصوص مسابقات و برنامه‌های سال آینده، تشکیل جلسه داد و در این نشست موضوعاتی چون میزبانی ایران در آسیا و تایلند در جهان مطرح شد.

نادر انصاری که به عنوان عضو ایرانی این کمیته در جلسه حضور داشت، درخصوص مباحث مطرح شده گفت: در ابتدای این جلسه کریگ کاراچر، رئیس کمیته والیبال ساحلی آسیا به ارائه گزارش عملکرد سال 2022 پرداخت و توماس چانگ دبیر این کمیته گزارشی تکمیلی ارائه کرد.

نایب رئیسه کمیته ساحلی فدراسیون والیبال افزود: آسیا چهار سهمیه در مسابقات قهرمانی جهان 2023 در مکزیک دارد و رنکینگ تیم‌ها طی 365 روز سال بررسی و بهترین رنک تیم‌ها در 8 رویداد مهم آسیایی و جهان مدنظر قرار خواهد گرفت تا حریفانشان در مسابقات قهرمانی جهان مشخص شود و در نهایت 4 کشوری که سهمیه دریافت می‌کنند، معرفی شوند.

انصاری در مورد درخواست میزبانی کشورها توضیح داد: بنگلادش میزبان مسابقات انتخابی المپیک در منطقه مرکزی خواهد بود و تایلند درخواست میزبانی مسابقات قهرمانی آسیا و جهان زیر 21 سال مردان و زنان را داشت اما پیشنهاد ایران این بود که مسابقات قهرمانی زیر 21 سال زنان آسیا و جهانی مردان و زنان این رده سنی در تایلند و مسابقات قهرمانی زیر 21 سال مردان آسیا در ایران برگزار شود. براساس سابقه برگزاری مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی مردان آسیا در بندرعباس از این میزبانی دفاع کردیم و قرار شد درخواست خود را به صورت مکتوب به کنفدراسیون والیبال آسیا ارائه دهیم.

انتهای پیام/