شهرخبر
در گفتگو با ایبنا مطرح شد؛

در حوزه منابع ارزی محدودیتی نداریم

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس گفت: ما محدودیتی در حوزه منابع ارزی نداریم و افزایش قیمت در این حوزه جنبه روانی دارد.

هادی بیگی نژاد عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲ در گفتگو با خبرنگار ایبِنا با اشاره به تغییرات قیمت دلار و سکه در روز‌های اخیر گفت: افزایش قیمت در بازار ارز و طلا جنبه روانی دارد و تحت تأثیر بعضی فضاسازی‌ها اتفاق می‌افتد.


وی افزود: ما با محدودیتی در حوزه منابع ارزی کشور مواجه نیستیم و گزارش‌های مقامات مربوطه در دولت نیز این موضوع را تایید می‌کند.


عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس اظهار داشت: کار مهمی که در حوزه کنترل هرچه بیشتر و بهتر بازار طلا و ارز باید انجام شود نظارت یکپارچه بر گردش‌های مالی به ویژه گردش مالی کسانی است که با اقداماتشان موجب ایجاد تلاطم در بازار ارز و سکه می‌شوند.


بگی نژاد خاطرنشان کرد: این مساله باعث ایجاد تلاطم در بازار می‌شود و اگر جلوی آن‌ها گرفته نشود یک روز بازار ارز و یک روز بازار‌های دیگر را دچار تلاطم می‌کنند. بنابراین باید با کنترل و نظارت دقیق بر گردش مالی این اشخاص جلوی اقداماتشان گرفته شود.


وی افزود: حال که از نظر اقتصادی شرایط  کشور بهتر شده و ما در حوزه منابع ارزی در شرایط مناسب تری نسبت به سال‌های قبل قرار داریم نباید اجازه دهیم که اقدامات گروهی معامله گر، بازار را دچار تلاطم کند و باید با کنترل بر گردش مالی آن‌ها و آرام کردن فضای روانی حاکم بر جامعه جلوی تلاطم‌ها در بازار ارز و سکه را بگیریم و امیدواریم که برنامه‌های دولت در این باره هر چه زودتر نتیجه لازم را بدهد.

نویسنده: عباسی مزار