شهرخبر
یحیی به هیچ عنوان این ستاره را نمی خواهد؛ بازگشت به پرسپولیس را فراموش کن!

صدآنلاین | تمرین دیروز پرسپولیس در حالی برگزار شد که نعمتی برای اینکه شأن و منزلت خود را حفظ کند به محل تمرین نرفت.

پرسپولیس در فصل نقل‌وانتقالات سعی کرد کمترین تغییرات را داشته باشد و برای نیم‌فصل دوم نیز بیشتر از بازیکنان جوان خود بهره ببرد. به خاطر همین هم یحیی گل‌محمدی فقط نام لیاندرو پریرا را به لیست تیمش اضافه کرد و خواستار خارج شدن نام دو بازیکن از لیست سرخپوشان شد. البته اگر عیسی آل‌کثیر را خرید پرسپولیس در نیم‌فصل ندانیم. اما قرار گرفتن نام سیامک نعمتی یکی از اتفاقات مهم نیم‌فصل بود که بازتاب زیادی داشت. نعمتی یکی از کاپیتان‌ها و بزرگ‌ترهای تیمش به حساب می‌آید و وقتی در لیست مازاد سرخپوشان قرار گرفت طبیعی بود که تیم‌های زیادی خواهان جذبش شوند. همین موج پیشنهادات رسیده به نعمتی باعث شد او به باشگاه پرسپولیس اعلام کند طلب‌هایش را بخشیده و رضایتنامه‌اش را رایگان می‌خواهد.

موردی که با مخالفت مدیران پرسپولیس همراه شد؛ چراکه آنها اعتقاد داشتند نعمتی بازیکن اسم ‌و ‌رسم‌داری است و هر تیمی او را می‌خواهد باید ۴ میلیارد پول رضایتنامه بدهد؛ هرچند این مبلغ به دو میلیارد تومان هم رسید. سیامک با باشگاه‌های فولاد، تراکتور و گل‌گهر مذاکرات زیادی داشت به همراه مدیربرنامه‌هایش به دنبال این بود که قیمت خود را بالا ببرد. نتیجه مذاکرات همزمان نعمتی با سه باشگاه درنهایت نتیجه نداد؛ چراکه هیچ یک از این باشگاه‌ها حاضر نبودند در این انتقال پولی جدا بابت رضایتنامه به پرسپولیس بدهند و این مساله را به خود این بازیکن واگذار کردند. نعمتی فکر می‌کرد مدیریت باشگاه پرسپولیس در صدور رضایتنامه‌اش در آخرین ساعات نقل‌وانتقالات کوتاه می‌آید اما این اتفاق رخ نداد و درنهایت تصمیم گرفت سر ادعایش مانده و برای اینکه مجبور نشود رقمی بابت رضایتنامه به باشگاه بدهد، به تمرینات سرخپوشان برگردد.
نعمتی این تصمیم خود را از طریق صفحه اینستاگرامش به گوش هواداران پرسپولیس رساند و حتی بابت بازگشت به پرسپولیس هم ابراز خوشحالی هم کرد غافل از اینکه یحیی گل‌محمدی از طریق دوستان مشترکش به گوش سیامک رساند پرسپولیس برای او تمام شده و تصمیمی اشتباه گرفته است.
حتی همبازیان نعمتی هم وقتی از تصمیم نعمتی با خبر شدند حسابی تعجب کردند، از این جهت که هفته پیش پادرمیانی کریم باقری و بزرگ‌ترهای تیم هم باعث نشد یحیی راضی به بازگشت نعمتی شود. در هر صورت تمرین دیروز پرسپولیس برگزار شد و نعمتی برای اینکه شأن و منزلت خود را حفظ کند به محل تمرین نرفت. در شرایطی که او مدعی شده بود اگر مجبور شود تا پایان فصل با حضور در تمرینات، دور زمین بدود باز پولی بابت رضایتنامه به پرسپولیس نخواهد داد. حالا نعمتی از مدیریت باشگاه پرسپولیس خواسته در این مورد پادرمیانی کند تا سرمربی تیم رضایت دهد که برگردد. این در حالی است که خود درویش هم از اینکه نعمتی با باشگاه لجبازی کرده و تصمیم به ماندن در تیم گرفت، دل خوشی از او ندارد. به نظر می‌آید حداقل نعمتی تا چند روز آینده مجوز بازگشت به تمرینات سرخپوشان را نخواهد گرفت و باید امیدوار باشد که یحیی در این زمینه کوتاه بیاید؛ هرچند این مربی به بازیکن تیمش هشدار داده بود که بهتر است تغییر تیم دهد.
ناگفته نماند سیامک نعمتی چون قراردادش را در زمان نقل‌وانتقالات زمستانی فسخ نکرده الان امکان این کار را ندارد و با این تفاسیر مجبور است تا پایان فصل این وضعیت را تحمل کند. او دو فصل دیگر تحت قرارداد باشگاه پرسپولیس است و رقم قرارداد این فصلش نیز نزدیک به ۱۰ میلیارد است.