شهرخبر

وزارت دفاع آمریکا: هیچ نیروی آمریکایی در حمله اصفهان دخالت نداشته است

کدخبر: ۵۵۲۱۴۸
سخنگوی پنتاگون گفت که هیچ نیروی آمریکایی در حمله به تاسیسات نظامی اصفهان دخالت نداشته است.
وزارت دفاع آمریکا: هیچ نیروی آمریکایی در حمله اصفهان دخالت نداشته است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ژنرال پاتریک رایدر، سخنگوی پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) پس از حمله پهپادی ناموفق به یک تاسیسات نظامی در اصفهان خاطر نشان کرد که هیچ نیروی آمریکایی در آن دخالت نداشته است اما از ارائه توضیحات بیشتر سر باز زد.

پیش از این، روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه نوشت که حمله به تاسیسات نظامی در اصفهان کار اسرائیل بوده و منجر به وقوع بک انفجار بزرگ شده است.

یک مقام آمریکایی نیز که خواست نامش فاش نشود، گفت که اسرائیل در حمله اخیر به اصفهان دست داشته است.

در ساعات ابتدایی روز یک‌شنبه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران از حمله ناموفق به یکی از مجتمع‌های کارگاهی وزارت دفاع در استان اصفهان خبر داد و اعلام کرد که این حمله هیچ گونه تلفات و خسارات چندانی نداشته است.

 به گزارش ایسنا،  وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران با انتشار اطلاعیه‌ای درباره جزئیات این حادثه اعلام کرد: شامگاه هشتم بهمن ۱۴۰۱ حوالی ساعت ۲۳:۳۰ حمله ناموفق با استفاده از ریزپرنده به یکی از مجتمع‌های کارگاهی وزارت دفاع صورت گرفت و خوشبختانه با پیش‌بینی‌ها و تمهیدات پدافندی صورت‌گرفته یکی از آنها مورد اصابت پدافند هوایی مجتمع و دو فروند دیگر آنها در تله‌های پدافندی گرفتار و منفجر شدند.

وزارت دفاع در بخش دیگری از این اطلاعیه با تاکید بر اینکه این حمله ناموفق تلفات جانی نداشته است، درباره میزان آسیب واردشده به این مرکز نظامی، اعلام کرده است: این حادثه آسیب جزیی به سقف کارگاه وارد کرده که به فضل الهی خللی در تجهیزات و ماموریت‌های مجموعه ایجاد نکرده است.

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ادامه خاطر نشان کرد که این نهاد به ملت شریف ایران اسلامی اطمینان می‌دهد اقدام برای تولید قدرت، اقتدار و امنیت را با شتاب و جدیت ادامه خواهد داد و این اقدامات کورکورانه تاثیری در تداوم مسیر پیشرفت کشور نخواهد داشت. ان‌شاء‌الله