شهرخبر

بغداد: محمد بن سلمان از ما خواست میزبان دیدار وزرای خارجه ایران و عربستان باشیم

کدخبر: ۵۵۲۰۶۷
طبق اعلام وزیر امور خارجه عراق، ولیعهد سعودی از این کشور درخواست کرده است تا میزبان دیدار وزرای خارجه ایران و عربستان برای مذاکرات باشد.
بغداد: محمد بن سلمان از ما خواست میزبان دیدار وزرای خارجه ایران و عربستان باشیم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، فؤاد حسین وزیر امور خارجه عراق شامگاه امروز یکشنبه خبر داد که پنج نشست در سطح امنیتی بین جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی برگزار شد.

حسین به شبکه خبری «رووداو» گفت: [محمد بن سلمان] ولی‌عهد سعودی از ما خواست میزبان دیدار وزیر خارجه سعودی با همتای ایرانی وی در بغداد باشیم. در حال حاضر مشغول هستیم و زمان دیدار علنی بین وزاری خارجه دو کشور را تعیین خواهیم کرد».

وی با بیان اینکه نشستهای قبلی بین مسئولان ایران و عربستان، محرمانه و در سطح امنیتی بوده است، تصریح کرد: نشستهایی که محرمانه بود، با وساطت عراق، علنی خواهد بود. وزرای خارجه ایران و سعودی در بغداد دیدار خواهند کرد».

در همین ارتباط، حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز یکشنبه در این باره گفت: دولت سیزدهم نگاه به همسایگان در دستورکار جدی خود در ۱۵ ماه گذشته قرار داده است. ما با هیچ یک از همسایگان شمالی، شرقی و غربی در حال حاضر با چالش خاصی مواجه نیستیم.