شهرخبر

هشدار هواشناسی برای شهروندان | مردم سه روز آینده مراقب باشند!

از فردا(دوشنبه) تا روز چهارشنبه هفته جاری سامانه بارشی جدیدی بخش قابل توجهی از کشور از جمله مناطق غرب، جنوب غرب، شمال غرب، مرکز، شمال و شرق را فرا می‌گیرد.

هشدار هواشناسی برای شهروندان | مردم سه روز آینده مراقب باشند!

به گزارش سلام نو، بر اساس تحلیل سازمان هواشناسی، سامانه بارشی جدید سبب وقوع چندین مخاطره جوی از جمله بارش برف و باران می شود.

سازمان هواشناسی برای مواجهه مناسب با این شرایط هشدار سطح نارنجی صادر و نسبت به وقوع مخاطرات جوی نظیر بارش باران و برف، رخداد مه، کاهش دید، در مناطق جنوبی رگبار و رعدو برق و وزش باد شدید و در ارتفاعات و مناطق کوهستانی پدیده بهمن و کولاک برف هشدار داد.

بر اساس این هشدار منطقه اثر فعالیت سامانه با سطح هشدار نارنجی طی دوشنبه در استان های کرمانشاه، ایلام، لرستان، غرب کردستان، چهارمحال و بختیاری، نیمه شمالی کهگیلویه و بویراحمد، شمال و شرق خوزستان است.

سه شنبه نیز این شرایط استان های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، همدان، زنجان، قزوین، قم، مرکزی، البرز، تهران، غرب و جنوب اصفهان، شمال فارس، ارتفاعات غربی استانهای مازندران و سمنان را در بر می‌گیرد.

پیش بینی می‌شود در چهارشنبه فعالیت سامانه در مناطق شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، جنوب اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس و شمال خراسان رضوی متمرکز شود.