شهرخبر

گزارش فرمانده فراجا درباره حادثه سفارت آذربایجان به اعضای کمیسیون امنیت ملی

گزارش فرمانده فراجا درباره حادثه سفارت آذربایجان به اعضای کمیسیون امنیت ملی

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به حضور فرمانده کل نیروی انتظامی در نشست امروز کمیسیون متبوع خود، گفت: اعضای کمیسیون ضمن استماع گزارش سردار رادان درباره حادثه سفارت آذربایجان، حادثه اخیر در اصفهان را بررسی کردند .

عباس مقتدایی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، در تشریح نشست امروز یکشنبه (9 بهمن) این کمیسیون، اظهار داشت: کمیسیون در جلسات متعدد پیشتر طرح‌ها و پیشنهادات مرتبط با آن را بررسی کرده بود، در نشست امروز ادامه رسیدگی به طرح تشکیل سازمان پدافند غیرعامل کشور جهت تامین نظر شورای نگهبان با حضور نماینده شورای نگهبان انجام شد و در نهایت طرح در کمیسیون به تصویب اعضا رسید، این طرح در آینده نزدیک در دستور صحن علنی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: پیشنهادهای مربوط به بودجه سال 1402 که به کمیسیون امنیت ملی ارجاع شده بود و بررسی اولیه آن در گذشته انجام شده بود، در ادامه جلسه طرح و مصوبه کمیسیون در این خصوص به کمیسیون تلفیق ارجاع خواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با اشاره به حضور فرمانده نیروی انتظامی کل کشور در جلسه کمیسیون متبوع خود، گفت: با وجود اینکه اولین حضور وی در کمیسیون امنیت ملی بود، مباحث تبریک به ایشان و موضوعات همکاری‌ بین کمیسیون و نیروی انتظامی طرح شد. سردار رادان نیز گزارشی از روندها و  وضعیت‌های فعلی کشور اریه کرد.

مقتدایی ادامه داد:  کمیسیون امنیت ملی در بالاترین سطح تقویت و حمایت از نیروی انتظامی است و این مفهوم در کلام اعضا و رئیس کمیسیون کاملا مشهود بود.

وی همچنین یادآور شد: نیروی انتظامی یک رکن اثرگذار جامعه است و ما به دنبال حمایت و تقویت نیروی انتظامی در ابعاد مختلف هستیم، به همین جهت قرار شد نحوه حمایت کمیسیون از نیروی انتظامی در قالب برخی از کمیته ها در آینده پیگیری و به طور مستمر گزارش آن به صحن کمیسیون ارایه شود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با یادآوری حادثه اخیر در اصفهان، گفت: در کنار اقدامات تمام نهادها حادثه اصفهان در نشست امروز با حضور برخی از مسئولان ذی ربط مورد بررسی دقیق قرار گرفت، کمیته‌ای نیز از سوی کمیسیون امنیت ملی به اصفهان اعزام خواهد شد تا گزارشی را برای کمیسیون، تهیه کنند و بر مبنای آن تصمیمات بعدی اتخاذ شود.

مقتدایی تاکید کرد: در ادامه جلسه امروز، حادثه سفارت آذربایجان در تهران نیز مورد بررسی قرار گرفت؛ فرمانده نیروی انتظامی نیز گزارشی در این خصوص ارایه کرد و اعضای کمیسیون بر بحث دوستی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان و مراقبت از این دوستی تاکید داشتند.

انتهای پیام/