شهرخبر

حماس: بیانیه امارات و ترکیه درباره عملیات قدس تأسف‌آور است

حماس: بیانیه امارات و ترکیه درباره عملیات قدس تأسف‌آور است

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس در سخنانی بیانیه وزارت خارجه کشورهای امارات و ترکیه درباره عملیات جمعه در قدس اشغالی را تقبیح کرد.

به گزارش مشرق از خبرگزاری اسپوتنیک، حازم قاسم سخنگوی حماس در این باره اظهار داشت: مایه تاسف است که وزارت‌های خارجه امارات و ترکیه عملیات قهرمانانه قدس را "تروریستی" توصیف می‌کنند، چراکه این همان توصیفی است که رژیم اشغالگر استعمارگر و آمریکا از آن استفاده می‌کنند.

وی افزود: تروریسم واقعی، رژیم اشغالگر است که سرزمین فلسطین را اشغال کرده و هر روز مردم ما را قتل عام می‌کند، مردم ما حق دارند در برابر اشغالگری مقاومت کنند و به جنایات آن پاسخ دهند و این یک موضوع مشروع در قوانین بین‌المللی است.

پیش از این نیز داود شهاب مدیر دفتر رسانه‌ای جنبش جهاد اسلامی فلسطین بامداد شنبه در گفت‌وگو با شبکه روسیا الیوم گفت که مواضع ترکیه و امارات متحده عربی در محکومیت عملیات استشهادی قدس خیانت به مردم فلسطین است.

«داود شهاب» گفت: بیانیه‌های محکومیت وزارت خارجه ترکیه و امارات در خصوص عملیات استشهادی قدس بیانگر مخالفت با موضع عربی و اسلامی و خیانت به مردم فلسطین است که هر روز توسط تروریسم اسرائیل کشته می‌شوند.

پیش تر وزارت خارجه ترکیه و امارات متحده عربی در بیانیه‌هایی عملیات استشهادی جمعه شب در شمال قدس را که منجر به کشته شدن هفت صهیونیست و زخمی شدن ۱۰ نفر دیگر شده بود، محکوم کرده بودند.

از سوی دیگر طارق سلمی سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز گفت: موضع گیری سریع سفرای اتحادیه اروپا و آمریکا در خصوص عملیات قهرمانانه قدس بار دیگر استانداردهای دوگانه غرب را آشکار می‌کند.

سلمی افزود: این کشورها و سازمان‌ها در مقابل صحنه‌های کشتار روزانه که زنان و کودکان فلسطینی را هدف قرار می‌دهد و جان ده‌ها انسان بی گناه را می‌گیرد، لال شده و زبان به کام کشیده‌اند.

وی گفت: اظهارات کشورهای اروپایی به وضوح نشان دهنده فقدان ارزش‌ها و جانبداری نسبت به تروریسم اسرائیل است.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی جمعه شب گزارش دادند که یک فلسطینی به نام «خیری علقم» با حمله به صهیونیست‌ها در محله «النبی یعقوب» واقع در شمال قدس، دستکم ۷ تن از آنها را به ضرب گلوله به هلاکت رساند و ۱۰ نفر را نیز زخمی کرد که حال برخی از آنها وخیم گزارش شده است.

این حمله در حالی انجام شده که کرانه باختری رود اردن روز پنجشنبه شاهد یورش ارتش رژیم صهیونیستی به شهر جنین و جنایت آفرینی جدیدی بود که در جریان آن ۱۱ شهروند فلسطینی شهید و دستکم ۲۰ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

شرایط این روزهای سرزمین‌های اشغالی به ویژه در کرانه باختری بسیار ویژه است و رزمندگان فلسطینی با هر وسیله‌ای پاسخ جنایات بی شمار صهیونیست‌ها را می‌دهند و همین امر شرایط ویژه‌ای را برای صهیونیست‌های غاصب رقم زده است.

تا پیش از این صهیونیست‌ها فقط در جنوب سرزمین‌های اشغالی و در منطقه غزه با فلسطینی‌ها درگیر بودند ولی هم اکنون کرانه باختری در شرق فلسطین به دلیل مسلح شدن جوانان آن به کمینگاهی برای صهیونیست‌های بزدل تبدیل شده و خواب راحت را از چشمان آنها گرفته است.