شهرخبر

کارنامه نگران کننده مهاجم جدید پرسپولیس/ مصدومیت پریرا از ناحیه همسترینگ بود/ خرید ۲۷میلیاردی یحیی ۱۳۲ روز پیش گل زد!

لئاندرو پریرا مهاجم تازه وارد پرسپولیس که به احتمال زیاد از بازی بعدی این تیم در چارچوب مسابقات لیگ برتر مقابل آلومینیوم اراک می تواند شاگردان یحیی گل محمدی را همراهی کند در شرایطی به این تیم پیوسته که سال‌های اخیر روند نزولی را سپری کرده است.

نگاهی به کارنامه عملکرد این بازیکن به ویژه طی سال‌های گذشته مشخص می کند، لئاندرو پریرا از سال ۲۰۲۰ به این سو روند نزولی اش را آغاز کرده و احتمالاً با خروج از فضای فوتبال در ژاپن و سفر به خاورمیانه در فکر اوج‌گیری دوباره در سن ۳۱ سالگی است.

>مهاجم خوش هیکل و بلندبالا

مهاجم تازه وارد پرسپولیس متولد شهرAraçatuba  با جمعیتی قریب به ۲۰۰ هزار نفر در فاصله ۵۳۲ کیلومتری شمال غربی ایالت سائوپائولو برزیل است. این بازیکن بلند قامت، ۱۹۰ سانتی متر قد و ۷۶ کیلوگرم وزن دارد که مشخص می کند فوتبالیستی متناسب و چابک است و روی توپ های هوایی قدرت سرزنی بالایی دارد.

کارنامه نگران کننده مهاجم جدید پرسپولیس/ مصدومیت پریرا از ناحیه همسترینگ بود/ خرید ۲۷میلیاردی یحیی ۱۳۲ روز پیش گل زد!

>فقط نوک حمله بوده!

او از ابتدای فوتبال رسمی اش در سال ۲۰۱۲ در پست فوروارد و سانترفوروارد فوتبال بازی کرده و راست پاست. او که در همان برزیل فوتبالش را استارت زد تا همین چند وقت پیش در جی لیگ ژاپن همواره در طول سالهای فوتبالی‌اش در نوک پیکان خط حمله تیم های باشگاهی که در آنها توپ زده به میدان رفته است.

>ناکامی در بلژیک و بازگشت به وطن

پریرا فوتبال حرفه ای خود را از سال ۲۰۱۲ در برزیل استارت زد و تا سال ۲۰۱۵ در کشور خودش حضور داشت. او اولین بار با راهیابی به لیگ بلژیک طعم لژیونر شدن را چشید. پریرا در فصل ۲۰۱۵ - ۲۰۱۶ به تیم کلوب بروژ پیوست اما بعد از ۱۷ بازی برای این تیم طی ۶۶۰ دقیقه حضور در ترکیب تیم اروپایی هیچ گلی نزد تا ضمن داشتن قرارداد بعنوان بازیکن قرضی تا زمانی که راهی ژاپن شد دوباره به برزیل برگردد و آنجا توپ بزند.

>تنها ۶ گل در فصل ۲۰۱۹ جی لیگ

ورود پریرا به لیگ فوتبال ژاپن یا همان جی لیگ در سال ۲۰۱۹ رقم خورد. او با پیوستن به تیم ماتسوموتو یاماگا در فصل اول حضورش در ۱۲ بازی تنها دو گل در نیم‌فصل برگشت رقابت های ژاپن به ثمر رساند. پریرا سپس در نیم فصل دوم ۲۰۱۹ به تیم سانفرس هیروشیما پیوست و در ۹ بازی ۴ گل زد.

کارنامه نگران کننده مهاجم جدید پرسپولیس/ مصدومیت پریرا از ناحیه همسترینگ بود/ خرید ۲۷میلیاردی یحیی ۱۳۲ روز پیش گل زد!

>بهترین فصل گلزنی پریرا

فصل ۲۰۲۰ اوج درخشش پریرا در سال های اخیر بود. او در آن فصل در ۲۶هفته حضور در ترکیب تیم هیروشیما ۱۵ گل به ثمر رساند که میانگین ۱.۷ دهم گل در هر بازی را برای این بازیکن برجای گذاشت. ۱۸۳۲ دقیقه حضور در ترکیب این تیم، این فرصت ایجاد کرد تا بهترین آمار گلزنی این بازیکن در طول دوران فوتبالش(از ۲۰۱۲ تا امروز) را در همان فصل بر جای بگذارد.

>اوزاکا فریب ۱۵ گل را خورد!

اما سیر نزولی پریرا از سال ۲۰۲۱ استارت خورد! این بازیکن پس از درخشش در تیم هیروشیمایی مورد توجه مدیران باشگاه گامبای شهر اوزاکا قرار گرفت و به این تیم پیوست. اما پریرا به رغم حضور در ۲۴ بازی تنها ۵ گل در طول فصل به ثمر رساند! این در حالی بود که ۱۳۱۵ دقیقه در ترکیب این تیم به میدان رفت اما با میانگین "هر ۲۶۳ دقیقه یک گل" آمار ضعیفی از خودش بر جای گذاشت.

>باز هم افت در سال دوم!

روند نزولی این بازیکن در فصل ۲۰۲۲ (فصل پیش) هم ادامه داشت و پریرا برزیلی در ۲۳ بار حضور در ترکیب تیم گامبا اوزاکا تنها موفق شد چهار گل بزند! او فصل قبل ۱۰۱۲ دقیقه برای تیم ژاپنی در زمین بازی حضور داشت که از این تعداد در ۱۱ بازی از ابتدا در ترکیب اصلی بود و در ۱۲ مسابقه به عنوان بازیکن ذخیره وارد میدان شد.

کارنامه نگران کننده مهاجم جدید پرسپولیس/ مصدومیت پریرا از ناحیه همسترینگ بود/ خرید ۲۷میلیاردی یحیی ۱۳۲ روز پیش گل زد!

>ناکام مطلق در جام حذفی!

او در این مدت در جام حذفی نیز برای تیم های مختلف بازی کرده است اما آخرین گل او در جام حذفی به فصل ۲۰۲۰(سه فصل پیش) و دوران حضورش در تیم هیروشیمایی برمی گردد. دیداری که هم تیمی های پریرا مقابل یوکوهاما با نتیجه دو بر صفر برنده شدند و پریرا گل دوم تیمش را در دقیقه ۴۷ به ثمر رساند.

>گلزنی در لیگ قهرمانان آسیا

پریرا در لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ آسیا همراه با تیم گامبا اوزاکا در ۶ بازی به مدت ۱۹۲ دقیقه در میدان حضور داشته و موفق شد دو گل نیز به ثمر برساند. این گل ها در مرحله گروهی به ثمر رسید که یکی از آنها در بازی گامبا مقابل تامپینس رُورز سنگاپور بود که تیم ژاپنی با نتیجه دو بر صفر برنده شد. گل دوم پریرا نیز در بازی مقابل تیم چیانگرای یونایتد تایلند بود که بازی با تک گل این مهاجم با تساوی یک بر یک در خانه حریف به پایان رسید.

کارنامه نگران کننده مهاجم جدید پرسپولیس/ مصدومیت پریرا از ناحیه همسترینگ بود/ خرید ۲۷میلیاردی یحیی ۱۳۲ روز پیش گل زد!

>آخرین گل پریرا در تابستان روئید

اما از آخرین گلی که مهاجم تازه وارد پرسپولیس به ثمر رسانده چهارماه و ده روز سپری شده است. این بازیکن آخرین بار در دیدار تیم گامبا اوزاکا در خانه "ویسل کوبه" تک گل تیمش را به ثمر رساند. این مسابقه در چارچوب هفته سی ام جی لیگ برگزار شد که هم تیمی های پریرا با نتیجه دو بر یک به میزبان خود باختند. پریرا در دقیقه ۵۵ گل اول بازی را به ثمر رساند اما هم‌تیمی‌هایش نتوانستند از این گل به خوبی مراقبت کنند چون در دقایق ۸۳ و سوم وقت های تلف شده دو گل خوردند و باختند. از آن تاریخ (بیست و هفتم شهریور ماه سال جاری) تاکنون این بازیکن موفق به گلزنی در هیچ دیداری نشده است.

>گزارش آخرین مصدومیت پریرا

آخرین مصدومیت پریرا از ناحیه همسترینگ در پاییز سال گذشته بوده است. او ابتدا در نوامبر ۲۰۲۱ به علت آسیب دیدگی از ناحیه همسترینگ ۱۰ مسابقه تیمش را از دست داد ولی دوباره به میادین برگشت اما بعد از ۹ روز(۵ دسامبر ۲۰۲۱) دوباره از همان ناحیه مصدوم شد تا ۱۸ روز دیگر هم از مسابقات دور بماند و در آن مدت نیز سه بازی دیگر تیم گامبا اوزاکا را از دست داد تا بدین ترتیب ۱۳ مسابقه فصل گذشته تیمش را از دست داده باشد.

کارنامه نگران کننده مهاجم جدید پرسپولیس/ مصدومیت پریرا از ناحیه همسترینگ بود/ خرید ۲۷میلیاردی یحیی ۱۳۲ روز پیش گل زد!

>دستمزد هنگفت مهاجم ۹۰۰هزار یورویی

مهاجم تازه وارد پرسپولیسی ها در سایت ترانسفر مارکت با قیمت ۶۰۰ هزار یورو ارزش گذاری شده است. این در حالی است که قیمت این بازیکن ۵ سال پیش (حول و حوش سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸) تا دو و نیم میلیون یورو نیز افزایش یافت و اما حالا این بازیکن ۳۱ ساله که در نمودار عملکردش سیر نزولی را هم طی کرده با احتساب قیمت هر یورو ۴۴۰۰۰ تومان چیزی در حدود ۲۷ میلیارد تومان برای یک فصل بازی در تیم پرسپولیس هزینه روی دست مدیران این باشگاه گذاشته است. البته اغلب اوقات قیمت های ترانسفرمارکت خیلی دقیق نیستند. ضمناً قرارداد این بازیکن تا نهم تیر ماه سال ۱۴۰۲ به مدت یک فصل و نیم است و با افزایش نصف این مبلغ برای نیم فصل جاری لیگ بیست و دوم، احتمالاً پریرا با ۹۰۰هزار یورو معادل رقم حدودی ۴۰ میلیارد تومان به عضویت پرسپولیس درآمده است اما منابع خبری نزدیک به این باشگاه رقم کل قرارداد او برای یک و نیم فصل را همان ۶۰۰ هزار یورو عنوان می کنند.