شهرخبر

طالبان افغانستان حمله وحشیانه صهیونیست‌ها به مردم فلسطین را محکوم کرد

موافقت بایدن با مبادله مهندس آمریکایی و یک مقام ارشد طالبان

وزارت امور خارجه حکومت طالبان افغانستان روز جمعه با صدور بیانیه ای، حمله اخیر رژیم صهیونیستی به جنین و کشته شدن چندین نفر از شهروندان فلسطینی را محکوم کرد.

به گزارش مشرق، در بیانیه منتشر شده از سوی وزارت امور خارجه حکومت طالبان آمده است: افغانستان حمله وحشیانه نیروهای اسرائیلی در شهر جنین فلطسین را که در نتیجه آن چندین فلسطینی شهید و شماری زخمی شدند، با شدیدترین الفاظ تقبیح می‌کند و از الله متعال برای شهدا مغفرت و برای مجروحین شفای عاجل و کامل استدعا می‌کند.

در بخش دیگری از این بیانیه تصریح شده است: افغانستان از جهانیان می‌خواهد که برای مصونیت حقوق اسلامی و انسانی مردم مظلوم فلسطین، صدای خود را علیه مظالم ضد بشری رژیم اسرائیل بلند و عملا اقدام کنند.

جنگنده های رژیم صهیونیستی بامداد جمعه در واکنش به شلیک راکت به سرزمین های اشغالی، نوار غزه را بمباران کردند و نیروهای مقاومت نیز در پاسخ با آن مقابله کردند.

جنگنده های رژیم صهیونیستی یک مرکز متعلق به نیروهای مقاومت در مرکز نوار غزه را ۱۵ بار بمباران کردند.

یک مرکز دیگر نیز در جنوب شهر غزه با چندین موشک هدف قرار گرفت، همچنین اطراف یک نقطه رصد در شرق بیت حانون در شمال نوار غزه نیز بمباران شد.

منابع محلی همچنین گزارش دادند که ضد هوایی های گروه های مقاومت فلسطین در آسمان شمال نوار غزه در مقام مقابله با جنگنده های رژیم صهیونیستی برآمدند.

این منابع اعلام کردند که نیروهای مقاومت دو موشک زمین به هوا به سوی جنگنده های رژیم صهیونیستی در آسمان خانیونس شلیک کردند.