شهرخبر

عضو کمیسیون تلفیق مطرح کرد: افزایش ۱۰۷ درصدی بودجه وزارت بهداشت نسبت به سال جاری

عضو کمیسیون تلفیق مطرح کرد: افزایش 107 درصدی بودجه وزارت بهداشت نسبت به سال جاری

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲ گفت: در جلسات بررسی کلیات لایحه بودجه سال آینده مقرر شد که اگر دولت بتواند به وعده خود مبنی بر کاهش تورم به زیر ۳۰ درصد عمل کند، مجلس نیز نهایت تلاش خود را برای عدم افزایش سقف بودجه انجام دهد.

علی بابایی کارنامی عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1402 در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به جزئیاتی از جلسات کمیسیون تلفیق بودجه 1402 با بیان اینکه دولت بودجه سال آینده بر مبنای نرخ تورم فعلی که 46 درصد ارزیابی شده بسته است، گفت: یکی از توافقاتی که در جریان برگزاری جلسات بررسی کلیات بودجه با مسئولان دولت داشتیم این بود که مجلس نهایت تلاش خود را برای عدم افزایش سقف بودجه انجام دهد اما در عین حال این مسئله نیز مشروط به این شد که دولت بر اساس وعده خود بتواند تورم را در سال آینده به مرور به زیر 30 درصد کاهش دهد. 

 

وی با بیان اینکه سال گذشته با تغییراتِ حدود 300 هزار میلیاردی که در سقف بودجه ایجاد شد،  به اعتقاد دولت بسیاری از برنامه‌‌ریزی‌ها برای کاهش تورم محقق نشد، عنوان کرد: دولت در بودجه 1402 در بخش اختصاص اعتبارات مالی به برخی حوزه‌ها انقباضی و به برخی دیگر انبساطی عمل کرده است،. 

بابایی ادامه داد: به طور مثال بودجه وزارت بهداشت 107 درصد افزایش پیدا کرده که مسئولان دولت علت آن را اجرای کامل طرح تحول سلامت عنوان کرده است. همچنین دولت گفته است که در بحث اجرای طرح دارویار به دنبال تحقق صددرصدی اجرای این طرح است‌. 

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1402 خاطرنشان کرد: علاوه بر این در ارتباط با بودجه وزارت رفاه با توجه به اینکه دولت به دنبال بهبود و همسان سازی حقوق بازنشستگان است، بودجه صندوق‌های بیمه‌ای را رشد 71 درصدی داده است.البته بودجه برخی وزارت خانه‌ها نیز در این بین رشدی کمتر از نرخ  تورم سالانه خواهد داشت. 

انتهای پیام/