شهرخبر

از شایعه تا واقعیت شوخی با گاز در مدارس اراک!

از شایعه تا واقعیت شوخی با گاز در مدارس اراک!

طی روزهای اخیر تصویری در فضای مجازی با موضوع حضور دانش آموزان اراکی سر کلاس درس با پتو دست به دست می چرخد، اما واقعیت موضوع چیست؟

به گزارش برنا از مرکزی ،  طی روزهای اخیر تصویری مبنی بر حضور دانش‌آموزان اراکی با پتو سرکلاس‌های درس در حال منتشر شدن در فضای مجازی است که باعث  بوجود آمدن برخی نگرانی ها،  برای والدین دانش آموزان شده است .

در این تصویر دانش آموزان در حالی که لباس های گرم خود را از چوب لباسی آویزان کرده اند، با پتو خود را پوشانده و سر کلاس حاضر شده اند، که افکار عمومی گمان می کنند گاز این کلاسها قطع است.

در پی انتشار این عکس طنز حضور دانش آموزان با پتو و بدون کاپشن سر کلاس درس در فضای مجازی که از شوخ طبعی تعدادی از دانش آموزان اراکی و شوخی با سردی هوا و شرکت گاز است، سمیعی مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی در اراک گفت: همه مدارس در سطح استان مرکزی از گاز طبیعی استفاده می کنند و گاز هیچ مدرسه ای قطع نشده است.

وی تصریح کرد: مدیریت مصرف گاز در روزهای سرد به پایداری و استمرار گازرسانی کمک میکند که از مردم تقاضا داریم در مصرف گاز صرفه‌جویی کنند.

در این خصوص روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی نیز جوابیه به شرح زیر منتشر کرده است :

در پی انتشار تصویری در فضای مجازی مبنی بر حضور دانش آموزان یکی از مدارس شهر اراک با پتو در کلاس درس، به استحضار هم استانی های محترم، اولیا و دانش آموزان عزیز و همکاران ارجمند می رساند، با بررسی های انجام شده، این تصویر ساختگی و حاصل شیطنت کودکانه دانش آموزان پایه دوازدهم رشته تجربی یکی از دبیرستان های دخترانه شهر اراک در ساعت زنگ تفریح و بدون حضور معلم در کلاس می باشد.

به همین منظور ذکر چند نکته لازم و ضروری است:

طی روزهای اخیر کمینه و بیشینه هوای شهر اراک بین ۳ درجه سانتیگراد تا منفی ۳ درجه سانتیگراد بوده است که در این شرایط در فضای بسته و سرپوشیده بدون استفاده از سیستم گرمایشی و صرفا با پوشیدن لباس گرم، دمای هوا مطلوب و مناسب می باشد.

 

از ابتدای دی ماه سال جاری و به منظور صرفه جویی در مصرف گاز بنا بر مصوبه کارگروه مدیریت تأمین پایدار انرژی مستقر در استانداری مرکزی، تمامی مدارس استان مرکزی با تأخیر یک ساعته شروع به کار نموده اند که این امر منجر به کاهش آسیب برودت هوا در ساعات اولیه صبح و رفاه حال دانش آموزان عزیز شده است.

بنابر تأکید مدیرکل محترم آموزش و پرورش استان مرکزی مبنی بر نظارت کامل کارشناسان فنی بر صحت وسایل گرمایشی و نظارت و بازدیدهای مستمر از مدارس استان و طبق بررسی های انجام شده از سوی کارشناسان فنی، سیستم گرمایشی این واحد آموزشی در شرایط مطلوب و کاملا فعال بوده است و هیچ مشکلی در این خصوص در این مدرسه وجود نداشته است.

نکته آخر اینکه چنانچه شرایط دمایی کلاس درس مذکور به شدت سرد و غیر قابل تحمل است چرا دانش آموزان این کلاس، به جای استفاده از لباس های گرم خود که در جا رختی و یا پشتی صندلی ها آویزان است، از پتو استفاده کرده اند؟!

قضاوت با ذهن بینای شماست