شهرخبر

وضعیت آماده باش نظامیان صهیونیست در نوار غزه

وضعیت آماده باش نظامیان صهیونیست در نوار غزه

رسانه‌های صهیونیستی از آماده‌باش نظامیان اسرائیلی به دلیل حوادث جاری در اردوگاه جنین خبر دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، شبکه 14 رژیم صهیونیستی فاش کرد که نظامیان  اسرائیلی به دلیل حوادث جاری در اردوگاه جنین  وضعیت آماده‌ باش اعلام کردند.

 به گزارش فلسطین الیوم، عملیات نظامی نظامیان اشغالگر صهیونیستی در اردوگاه جنین در بحبوحه مقاومت شدید فلسطینیان منجر به شهادت 5 فلسطینی و مجروح شدن شماری شده است و گزارش‌ها حاکی از آن است که هدف از این یورش‌ها بازداشت یکی از اعضای تحت تعقیب مقاومت است.

 از سوی دیگر  گروه مقاومت «گردان جنین» اعلام کرد که صبح امروز نظامیان اشغالگر صهیونیست را که به اردوگاه جنین یورش برده بودند، هدف تیراندازی سنگین و شلیک مواد انفجاری قرار داد که  این امر منجر به زخمی شدن  تعدادی از صهیونیست‌ها شد.

منابع محلی همچنین اعلام کردند که رزمندگان مقاومت موفق شدند یک فروند پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی را در آسمان اردوگاه جنین سرنگون کنند.

منابع فلسطینی صبح از وقوع درگیری‌های شدید میان رزمندگان مقاومت و نظامیان اشغالگر  صهیونیست در اردوگاه جنین در کرانه باختری و شهادت یک جوان فلسطینی به اسم «صائب عصام محمود ازریقی»  24ساله به ضرب گلوله صهیونیست‌ها خبر دادند. با شهادت این جوان فلسطینی، شمار شهدای اردوگاه جنین از ابتدای سال میلادی تا کنون به 14 نفر رسید.

پس از  یورش نظامیان صهیونیست به اردوگاه جنین و درگیری با نیروهای مقاومت، صدای تیراندازی و انفجاز از این اردوگاه شنیده شد.

تعدادی از فلسطینیان بستری در بیمارستان اردوگاه جنین بر اثر شلیک گاز اشک آور توسط نظامیان صهیونیست به داخل این بیمارستان دچار حالت خفگی شدند.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که در  نتیجه یورش صبح امروز رژیم صهیونیستی به جنین،5 نفر از فلسطینیان از ناحیه سینه و ران  مجروح شدند.

این درحالی است که دیشب یکی از جوانان مجروح به ضرب گلوله نظامیان اشغالگر رژیم صهیونیستی در شهرک سلوان واقع در قدس اشغالی به شهادت رسید.

 

سرزمین‌های اشغالی طی روزهای اخیر شاهد افزایش شدت خشونت و توسعه دامنه عملیات‌های نظامی صهیونیست‌ها در چند شهر و روستا بوده است. نظامیان صهیونیست در این عملیات‌ها با اعمال خشونت‌های افراطی شماری از شهروندان فلسطینی را به شهادت رسانده یا مجروح کردند و ده‌ها نفر را نیز بازداشت کردند.

مرکز داده‌های فلسطینی «معطی» نیز اعلام کرد که رزمندگان  مقاومت  طی 24 ساعت گذشته 25 مورد عملیات مقاومتی در کرانه باختری و قدس اشغالی علیه نظامیان صهیونیست و شهرک‌نشینان صهیونیست انجام داده‌اند.

چندی پیش، محافل امنیتی صهیونیستی اعلام کردند که کرانه باختری در آستانه انتفاضه جدید قرار دارد و ارتش رژیم صهیونیستی در تقابل با عملیات فلسطینیان در کرانه باختری، با بحران گزینه‌ها مواجه است.

نهادهای فلسطینی همواره خواستار حمایت بین‌المللی از ملت مظلوم فلسطین شده و از دادگاه بین‌المللی کیفری خواسته‌اند تحقیقات درباره جنایات رژیم صهیونیستی را هرچه سریع‌تر آغاز کند.

میلیون‌ها فلسطینی ده‌ها سال است که تحت شرایط نظامی زندگی می‌کنند و هر روز شاهد نقض حقوق اولیه خودشان هستند. جامعه بین‌المللی همچنان در قبال بازداشت اداری و دیگر اقدامات آپارتایدی رژیم صهیونیستی سکوت می‌کند و این به‌منزله چراغ سبز برای ادامه اشغال سرزمین‌های فلسطینی و نقض حقوق فلسطینیان است.

انتهای پیام/