شهرخبر

خنثی‌سازی حمله تروریستی به یک دادگاه / عاملان انتحاری دستگیر شدند

کدخبر: ۵۵۱۲۰۹
اقتصادنیوز: وزارت کشور عراق از خنثی سازی حمله تروریستی به دادگاهی در نینوا خبر داد که این حمله قرار بود توسط سه عامل انتحاری انجام شود.
خنثی‌سازی حمله تروریستی به یک دادگاه / عاملان انتحاری دستگیر شدند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، وزارت کشور عراق روز چهارشنبه از خنثی سازی حمله تروریستی به دادگاه تجدیدنظر در نینوا خبر داد.

خبرگزاری رسمی عراق (واع) گزارش داد، این حمله تروریستی توسط سه عامل انتحاری قرار بود انجام شود که قبل از اجرای آن دستگیر شدند.

وزارت کشور عراق در بیانیه ای اعلام کرد که تحت نظارت و پیگیری عبدالامیر الشمری وزیر کشور عراق، نیروهای اطلاعاتی این کشور توانستند فعالیت های تروریستی در سراسر عراق را رصد کرده و پس از بررسی ها به وجود مقاصد تروریستی برای حمله تروریستی به دادگاه تجدیدنظر نینوا توسط باندهای تروریستی داعش که قرار بود توسط سه عامل انتحاری انجام شود، پی ببرند.

این بیانیه می افزاید که در پی این اطلاعات، نیروهای امنیتی عراق عناصر تروریستی را تحت مراقبت قرار داده و با رصد تحرکات و شناسایی محل استقرار آنها، سه تروریست را به همراه سلاح های آنها قبل از وارد شدن به دادگاه دستگیر کردند و این طرح تروریستی را ناکام گذاشتند.

وزارت کشور عراق همچنین بر توان نیروهای امنیتی اطلاعاتی این کشور برای دستگیری و بازداشت عناصر تروریستی که قصد برهم زدن امنیت عراق را دارند، تاکید کرد.