شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#خیابانی

رژیم اسرائیل از آشوب سیاسی تا بمبگذاری خیابانی

رژیم اسرائیل از آشوب سیاسی تا بمبگذاری خیابانی

رژیم صهیونیستی شرایط بسیار متشنجی را در تمامی ابعاد سپری می‌کند، در حالی که جدال و درگیری‌های درونی این رژیم به شدت ساختار آن را شکننده‌تر از گذشته کرده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم روزنامه یدیعوت احارانوت ساعاتی پیش در خبر کوتاهی اعلام کرد، یک خودرو در مقابل ساختمانی در نتانیا منفجر شد.

این رسانه بدون اعطای اطلاعات بیشتری در این رابطه اعلام کرد این خودرو متعلق به یک پیمانکار معروف بوده و پلیس تحقیقات خود را در این رابطه آغاز کرده است.

محافل امنیتی رژیم صهیونیستی معمولا اجازه انتشار این اخبار را نداده و در صورت انتشار هم با اعلام آغاز تحقیقات سعی در مسکوت نگه داشتن آن دارند.

اسرائیل در بعد سیاسی هم دچار بحران بزرگی است، که مخافت با تصمیمات کابینه نتانیاهو از یک سو و پرونده‌های فساد اعضای این کابینه دامنه آن را به شدت سترش داده است.

مکان رسانه عربی زبان رژیم صهیونیستی به نقل از منابع آگاه در ائتلاف نتانیاهو فاش کرد، در پی پیشنهاد مشاور حقوقی کابینه رژیم صهیونیستی برای بررسی مسئله تضاد منافع نتانیاهو به ویژه با نزدیک شدن به موعد محاکمه جنایی اش، این ائتلاف مقام ارشد حقوقی کابینه رژیم صهیونیستی را تهدید کرد در صورتی که این پرونده را همچنان پیگیری کند، راهی جز برکناری‌اش نخواهند داشت.

به گفته این منابع، ائتلاف تحت رهبری نتانیاهو مصمم است در صورتی که مشاور حقوقی کابینه، پرونده برکناری نتانیاهو را به دلیل تضاد منافع پیگیری کند، فورا وی را از کار برکنار کند.

در مقابل کارمندان 430 شرکت در فلسطین اشغالی اعلام کردند، به فعالیت‌های اعتراض آمیز علیه کابینه نتانیاهو خواهند پیوست.

این افراد هم به تعدیل‌های که کابینه نتانیاهو قصد انجام آن بر روی قوانین قضائی دارد، معترض هستند و قرار است در این چارچوب به طور همزمان بین ساعت‌های 11 و 12 هر روز دست از کار بکشند، در حالی که اعتراضات خیابانی علاوه بر روزهای شنبه، روزهای پنج شنبه هم برگزار شود.

در همین راستا 185 نفر از اساتید دانشگاه‌های رژیم صهیونیستی هم رسما مخالفت خود را با این قوانین اعلام کردند.

شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی با اعلام این خبر افزود 185 استاد حقوق دانشگاه هی (رژیم) اسرائیل با امضای طوماری دلایل مخالفت خود را با اصلاحاتی که وزیر دادگستری کابینه نتانیاهو به دنبال اعمال آن در قوانین قوه قضائیه اسرائیل دارد را بر شمردند.

گفتنی است روز شنبه گذشته بیش از 130 هزار نفر در شهرهای تل‌آویو، قدس، بئر السبع، حیفا، هرتزیلیا و چند شهر دیگر در اعتراض به سیاست‌های نتانیاهو دست به تظاهرات زدند.

انتهای پیام/*