آلمان تصمیم گرفته تانک لئوپارد-2 به اوکراین بفرستد

منابعی به مجله اشپیگل خبر دادند که آلمان تصمیم گرفته است که تانک‌های لئوپارد 2 به اوکراین ارسال شوند.

بر اساس این گزارش، آلمان همچنین به دیگر کشورها نظیر لهستان نیز اجازه خواهد داد تا به ارسال تانک‌های لئوپارد به اوکراین بپردازند.

 «ماتئوش موراویسکی» نخست وزیر لهستان روز سه‌شنبه گفته بود که ورشو از اتحادیه اروپا برای ارسال تانک‌ها به اوکراین درخواست غرامت خواهد کرد. 

بر اساس گفته وی، اتحادیه اروپا باید به پرداخت غرامت به لهستان بپردازد تا این کشور به ارسال تانک‌های لئوپارد 2 به نیروهای اوکراینی بپردازد.

روز دوشنبه بود که ورشو از برلین درخواست مجوز ارسال تانک‌های لئوپارد به اوکراین را درخواست کرده است. تانک‌های لئوپارد 2 ساخت آلمان است.

این در حالی است که «بوریس پیستوریوس» وزیر دفاع آلمان در نشست خبری مشترک با «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو خبر داد که برلین در حال ارزیابی اوضاع و بررسی ارسال تانک‌های آلمانی به اوکراین است.

منابعی به مجله اشپیگل خبر دادند که آلمان تصمیم گرفته است که تانک‌های لئوپارد 2 به اوکراین ارسال شوند.

منابع رسانه‌‎ای غربی از برلین خبر دادند، وزیر دفاع آلمان روز سه شنبه (امروز) از متعهد شدن این کشور برای دادن اجازه ارسال تانک‌های ساخت آلمان به اوکراین سر باز زد اما همزمان خبر داد که به زودی در این باره تصمیم گیری خواهد شد.

بوریس پیستوریوس در نشست خبری مشترک با دبیرکل ناتو اعلام کرد که در حال حاضر در موضع آلمان درباره ارسال تانک‌های لئوپارد به اوکراین یا دادن اجازه به دیگر کشورها برای ارسال این تانک‌ها به اوکراین تغییری حاصل نشده است.