شهرخبر

سیطره عناصر «هئیت تحریر الشام» بر مقرهای گروهک وابسته به ترکیه در سوریه

سیطره عناصر «هئیت تحریر الشام» بر مقرهای گروهک وابسته به ترکیه در سوریه

منابع خبری در شمال سوریه از درگیری بین عناصر تروریستی دو گروهک «تحریر الشام» و «الجبهه الشامیه» وابسته به ترکیه در شهر عفرین واقع در شمال سوریه خبر دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، مرکز موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» وابسته به مخالفان دولت سوریه امروز سه شنبه خبر داد که گروهک تروریستی «هیئت تحریرالشام» (جبهه النصره سابق) عصر دیروز کنترل ساختمان‌‌ها و مقر نظامی متعلق به عناصر گروهک «سلطان مراد» را به دست گرفت. این ساختمان‌ها در نزدیکی ساختمان قدیمی «السرایا» در مرکز شهر «عفرین» واقع در شمال حلب قرار دارد.

این اقدام گروهک تروریستی هیئت تحریرالشام پس از حمله و محاصره «کمیته استیفای حقوق و مظالم» و مستقر کردن تک تیراندازهای خود بر روی ساختمان های مسکونی در مجاورت مقر نظامی انجام شد.

بنا به اظهارات منابع دیده‌بان حقوق بشر سوریه، گروهک تروریستی هیئت تحریر الشام، از گروه‌های وابسته به سلطان مراد خواسته بود تا تمامی مقرهای نظامی گروهک تروریستی «الجبهه الشامیه» وابسته به ترکیه را که قبلا به عنوان پایگاه استفاده می‌کردند به آن‌ها واگذار کند.

اما گروهک تروریستی «سلطان مراد» درخواست گروهک هیئت تحریرالشام را نپذیرفت، در نتیجه گروهک تحریر الشام اقدام به اعزام نیروهای نظامی به اطراف پایگاه نظامی آن‌ها کرده و تک تیراندازهای خود را بر روی ساختمان های مسکونی مستقر کرد. سپس پایگاه مذکور را از تمام جهات محاصره کرد و آخرین هشدار را به گروهک تروریستی سلطان مراد داد که در صورت عدم تخلیه، به پایگاه مذکور آن‌ها حمله خواهد کرد. در نتیجه گروهک سلطان مراد از ترس درگیری با هیئت تحریرالشام، بدون مقاومت پایگاه را ترک کرده و عقب‌نشینی کردند.

نظامیان دیگری به فرماندهی «ابو عبدالله العراقی» به سمت پایگاه دیگر گروهک سلطان مراد که در پشت ساختمان قدیمی سرایا قرار دارد، حرکت کردند و آن را نیز بدون مقاومت گروهک سلطان مراد تصرف کردند. این ساختمان قبلاً به اسم ساختمان «بانک اعتبار مردمی» شناخته می شد.

نکته قابل توجه این است که پایگاه‌های تحت کنترل گروهک تروریستی هیئت تحریرالشام متعلق به گروهگ تروریستی «الجبهه الشامیه» وابسته به ترکیه بود که پس از حمله گروهک تروریستی هیئت تحریرالشام از آن‌ها عقب‌نشینی کردند.

انتهای پیام/