شهرخبر

خاطره بد پرسپولیسی ها از مهاجمان برزیلی/ از پرنده فروش ۱۹ ساله تا بازیکنی با چربی های اضافه

آنطور که مشخص است، جانشین یورگن لوکادیا یک مهاجم برزیلی است و اگر اتفاقی رخ ندهد باید شاهد حضور لئاندرو پریرا مهاجم ۳۱ ساله باشگاه گامبااوزاکا ژاپن در صدرنشین لیگ برتر باشیم. یحیی گل محمدی درحالی به فکر جذب مهاجم برزیلی افتاده که سابقه مهاجمان برزیلی در پرسپولیس اصلا خوب نیست و پرسپولیسی ها به هیچ وجه خاطرات خوبی از این بازیکنان ندارند. به جرات می توان گفت مهاجمان برزیلی سابق پرسپولیس جزو بدترین و ضعیف ترین خریدهای خارجی تاریخ این باشگاه بودند.

دی کارمو؛ پرنده فروش ۱۹ ساله 

پائولو دی کارمو مهاجم ۱۹ ساله برزیلی در لیگ هشتم و در زمان سرمربیگری افشین قطبی به پرسپولیس آمد. مهاجمی با قد بلند و فیزیکی خوب که سابقه بازی در سری سی برزیل را داشت و به پرسپولیس پرمهره آن سال اضافه شد. دی کارمو نه تنها نمایش ضعیفی در پرسپولیس داشت، بلکه موقعیت های عجیبی را در گلزنی خراب می کرد که گل نزدن آن موقعیت ها به مراتب سخت تر از گل کردنش بود. بعد ها کاشف به عمل آمد که این بازیکن در برزیل پرنده فروش بوده و بعدها به یک بازیکن فوتبال تبدیل شد. دی کارمو یک فصل در پرسپولیس بازی کرد و فقط یکبار موفق به گلزنی شد. او آنقدر ضعیف و گل نزن بود که تا چند سال هر مهاجمی موقعیت خوب گلزنی را خراب می کرد، همه او را با دی کارمو مقایسه می کردند و یاد او می افتادند.

خاطره بد پرسپولیسی ها از مهاجمان برزیلی/ از پرنده فروش ۱۹ ساله تا بازیکنی با چربی های اضافه

ژوزه تادئو؛ مهاجمی با چربی های اضافه 

یکی از عجیب ترین خریدهای خارجی پرسپولیس تادئو بود که در زمان درخشان و در اواسط لیگ چهاردهم به همراه فرناندو گابریل به پرسپولیس آمد. هرچه قدر گابریل فوتبالیست خوبی بود و محبوب هواداران شد، هموطنش ضعیف بود و پرسپولیسی ها هم اصلا ارتباط خوبی با او برقرار نکردند. نکته عجیب تادئو در پرسپولیس مربوط به اضافه وزن شدید این بازیکن و چربی های اضافه او بود که کاملا قابل مشاهده بود. این بازیکن در اکثر بازی ها نیمکت نشین بود و تنها یک گل از روی نقطه پنالتی برای پرسپولیس به ثمر رساند. برخلاف گابریل، تادئو خیلی زود و در پایان همان لیگ چهاردهم از پرسپولیس جدا شد. البته همین بازیکن بی کیفیت بعدها از پرسپولیس شکایت کرد و مدیران این تیم مجبور شدند ۴۰ هزار دلار هم به او بدهند.

خاطره بد پرسپولیسی ها از مهاجمان برزیلی/ از پرنده فروش ۱۹ ساله تا بازیکنی با چربی های اضافه

جونیور براندائو؛ به هر چیزی شبیه بود، به جز فوتبالیست 

یکی دیگر از خریدهای بد و البته عجیب پرسپولیس جونیور براندائو مهاجم برزیلی لیگ نوزدهم این تیم بود. این بازیکن که در زمان مدیریت عرب و با تایید کالدرون به پرسپولیس آمد، خیلی زود فیکس شد و حتی پیراهن محبوب شماره ۷ پرسپولیس را هم به او دادند. سبک بازی او آنقدر عجیب بود و آنقدر ضعیف کار می کرد که آدم شک می کرد او اصلا فوتبالیست است. نمایش های پرانتقاد و فوق العاده ضعیف براندائو روی مخ هواداران پرسپولیس رفته بود و حتی در چند بازی او توسط پرسپولیسی ها هو شد. براندائو آنقدر ضعیف بود که حتی به نیم فصل نرسیده ، عذرش را خواستند و مدیران پرسپولیس با پرداخت یک پول سنگین قراردادش را فسخ کردند. پولی که فقط برای راضی شدن این بازیکن برای فسخ قرارداد پرداخت شد، معادل دستمزد چند فصل بازی او برای تیم های مختلف در کشورهای دیگر بود.

خاطره بد پرسپولیسی ها از مهاجمان برزیلی/ از پرنده فروش ۱۹ ساله تا بازیکنی با چربی های اضافه

نکته: به غیر از این ۳ بازیکن گزینه های دیگری هم از مهاجمان برزیلی طی سال های گذشته به پرسپولیس لینک شدند ولی کار به عقد قرارداد نکشید. پرسپولیسی ها که اصلا خاطرات خوبی از مهاجمان برزیلی ندارند، امیدوارند در صورت پیوستن پریرا به تیمشان، این بازیکن بتواند خاطرات تلخ مهاجمان برزیلی را در این تیم پاک کند و خاطرات خوشی را بر جای بگذارد. نکته قابل توجه در خصوص پریرا یا هر مهاجم دیگری که با پرسپولیس به توافق برسد، این است که او جانشین بازیکنی خواهد شد که همین حالا هم بهترین گلزن پرسپولیس و آقای گل لیگ برتر است و در هر صورت عملکردش با لوکادیا مقایسه خواهد شد.