شهرخبر

برنامه مجتمع تولیدات رسانه‌ای شهرداری برای فعالان حوزه رسانه اعلام شد

برنامه مجتمع تولیدات رسانه‌ای شهرداری برای فعالان حوزه رسانه اعلام شد

مدیر مجتمع تولیدات رسانه‌ای کندو گفت: هدف اصلی تاسیس مجتمع تولیدات رسانه‌ای شهرداری تهران، حمایت از گروه‌های نوپا و مستعد در حوزه‌ رسانه به واسطه آموزش، ارتقاء سطح، ایجاد بازار کار و فضای استراکی برای فعالیت است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم،عسگری درباره زمینه‌های فعالیت این مجتمع رسانه‌ای کندو اظهار کرد: مجتمع تولیدات رسانه‌ای شهرداری تهران یا به اختصار کندو که خبر پیش‌شتاب‌دهی آن هفته قبل منتشر شد، با دو هدف اصلی در حوزه رسانه آماده خدمت‌رسانی است.

وی درباره اهداف کلی این مجموعه تصریح کرد: یکی از اهداف تاسیس این مجموعه تولید محتوا رسانه‌ای و متناسب با نظام مسائل شهرداری است. بر این اساس وظیفه اطلاع‌رسانی، بیان مشکلات و مشارکت مردم در موضوعات مربوط به مدیریت شهری را به واسطه اطلاع‌رسانی دنبال می‌کند.

مدیر مجتمع رسانه‌ای کندو ادامه داد: هدف دوم و مهم‌تر تاسیس این مجموعه، حمایت از گروه‌های نوپا و مستعد در حوزه‌ رسانه است. این حمایت‌ها از تیم‌ها و نخبگان در زمینه رسانه از جنس آموزش و ارتقا سطح، ایجاد بازار کار و فراهم آوردن فضای اشتراکی برای فعالیت و .... است.

عسگری در پاسخ به این پرسش که چه مسئله‌ای باعث احساس نیاز به وجود چنین مجموعه‌ای شد، گفت: شهر تهران با 12میلیون جمعیت نیازمند یک تیم بزرگ و کاردان برای اطلاع رسانی، ارتباطات و مشارکت‌های مردمی است. شهرداری تهران به تناسب این جمعیت نیازمند حجم بالایی از تولیدات رسانه‌ای در حوزه‌های مختلف است.

وی با اشاره به اینکه در دوره‌های گذشته مدل‌های مختلف این تولیدات رسانه‌ای شکل گرفته، اظهار داشت: شرکت‌هایی برای تولیدات رسانه‌ای شهرداری مانند؛ شرکت پیام‌رسا، سازمان فرهنگی هنری، سازمان زیباسازی و مرکز ارتباطات و اموربین الملل تاسیس شده است. برخی از پیمان‌کاران و یا تولیدکنندگان رسانه‌ای به صورت پروژه‌ای با شهرداری در موضوعات و پروژه‌های مختلف کار می‌کنند.

عسکری ادامه داد: شهرداری تهران برای استفاده بهینه از ظرفیت تولیدی از جنس تولید و توزیع و تحلیل محتوا، تصمیم گرفت از تیم‌های فعال در این حوزه، کمک بگیرد. این اقدام باعث پیشرفت تیم‌ها و برطرف شدن نیاز شهرداری می‌شود. رویداد پیش شتابدهی به صورت دوره‌ای برگزار خواهد شد و در سال آینده به تعداد تیم‌هایی که از مجموعه خارج می‌شوند برای دوره‌های آتی ثبت‌نام خواهد شد.

مدیر مجتمع رسانه‌ای کندو درباره روش‌های همکاری با تیم‌های مستعد و نوپا رسانه‌ای، افزود: تیم‌های رسانه‌ای مستعد در مجموعه شهرداری فعالیت کنند، آموزش می‌بینند، ارتقا پیدا می‌کنند و فضای کار برایشان در نظر گرفته می‌شود. به آن‌ها تجهیزات داده می‌شود و بخشی از درآمدشان از محل پروژه‌های تعریف شده در حوزه شهری تعریف می‌شود. همچنین در اولویت اول تولیدات رسانه‌ای شهرداری تهران قرار می‌گیرند. نیاز این گروه‌ها تا حدودی به بازار کار رفع خواهد شد.

شهرداری تهران ,

عسگری با اشاره به اینکه این گروه‌ها باید فضای کار خود را رشد دهند، ادامه داد: برای قرارگیری در چرخه‌ پیش‌شتابدهی کندو نگاهمان به قشر نوپا است. برای ارتقاء تیم‌ها نیز مجتمع تولیدات رسانه‌ای کندو برنامه‌هایی دارد. شهرداری تهران مشاوره‌های کسب‌وکار و مشاوره‌های حقوقی برای ثبت آنها در نظر گرفته است. همچنین سعی دارد نیازهای این تیم‌ها را برای حضور در این مجموعه برطرف کند.

وی در پایان تصریح کرد: در هیچکدام از دوره‌های شتابدهی و پیش شتابدهی هزینه‌ای دریافت نمی‌شود. متقاضیان میتوانند در تاریخ 27 دی الی 7بهمن به سایت candocomplex.ir مراجعه و به صورت فردی و گروهی رزومه خودرا ارسال کنند. همچنین بهترین نمونه کار خود را که توانسته‌اند به فروش برسانند را برای ارزیابی داوران بارگذاری کنند.

انتهای پیام/