شهرخبر

جزئیات دیدار وزیر دفاع سوریه با رئیس ستاد کل نیروهای مسلح

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان و وزیر دفاع سوریه با یکدیگر دیدار و بر برگزاری رزمایش مشترک میان دو کشور تاکید کردند.

جزئیات دیدار وزیر دفاع سوریه با رئیس ستاد کل نیروهای مسلح
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ظهر امروز (دوشنبه) در دیدار با سپهبد «علی محمود عباس» وزیر دفاع سوریه و هیئت همراه گفت: سوریه از ابتدای اشتغال سرزمین فلسطین در خط مقدم حمایت از فلسطین و جهان اسلام بوده و این پایمندی و مقاومت ستودنی است.

وی ادامه داد: البته این وظیفه همه مسلمانان و اعراب است در این راه همراه شما باشند. شما تاکنون کار بزرگی انجام داده و ایستادگی کردید و خداوند هم ان‌‌شاءالله به شما کمک می‌کند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: رژیم صهیونستی در هشت دهه‌ای که فلسطین را اشغال کرده است همه جنایاتی که توانسته انجام داده است و بایستی در برابر مردم جهان پاسخگو باشد، اما اینگونه نیست. برخی از کشورهای عربی که مسیر عادی سازی روابط را در پیش گرفتند خیانتی به آرمان فلسطین، جهان عرب و  جهان اسلام داشتند و باید پاسخگو باشند.

سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: دولت و ملت سوریه در برابر توطئه‌ای که در 10 سال گذشته آغاز شد بحمدلله با اراده قوی و ایستادگی جنگیدند و سرزمین خود را حفظ کردند و این پیروزی را به جنابعالی و همه همکارانتان تبریک می‌گویم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اظهار کرد: بحمدلله سوریه توانست طرح دشمنان خود را به شکست بکشاند؛ این طرح  می‌توانست جهان اسلام و غرب آسیا را به آشوب بکشاند را شکست کشاند که این کار بزرگی بود.

وی ادامه داد: ما افتخارمی‌کنیم در این حماسه بزرگ در کنار مردم، دولت و ارتش سوریه مشارکت داشتیم و شهدای گرانقدری تقدیم کردیم و درود می‌فرستیم بر سید الشهدای مقاومت و مبارزه با تروریست شهید سلیمانی عزیز و یاد ایشان را گرامی می‌داریم.

سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: امنیت در منطقه غرب آسیا به هم‌پیوسته است و امکان ندارد در جایی ناامنی باشد و بقیه جاها امنیت وجود داشته باشد فلدا بخاطر این امنیت بهم‌پیوسته بایستی این همکاری ها ادامه داشته باشد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: بحمدلله همکاری دو نیروهای مسلح و دو دولت الگوی برای همکاری‌های کامل و همه‌جانبه میان دو کشور می‌تواند باشد. به همین دلیل، بسیاری از قدرت‌های استکباری با این همکاری مقابله کرده و آن را نمی پذیرند.

وی افزود: جمهوری اسلامی هیچ تردیدی در اینکه راه درستی در همکاری‌ها بین دو کشور در پیش گرفته ندارد و با قدرت این مسیر را ادامه خواهیم داد و در کنار شما خواهیم بود.

سرلشکر باقری تاکید کرد: سفر جنابعالی در مقطع بسیار حساسی انجام شد و امیدوار هستم نتایج این سفر در توسعه امنیت کشور شما و منطقه غرب آسیا موثر باشد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به امضای سند همکاری نظامی و امنیتی در جولای ۲۰۲۰ گفت: این سند می‌تواند مبنای خوبی برای همکاری‌های بین دو کشور باشد و ضرورت دارد کمیسیون امنیتی دفاعی بین دو کشور در سریع‌ترین زمان تشکیل شود.

در ادامه این دیدار، سپهبد «علی محمود عباس» وزیر دفاع سوریه گفت: این افتخاری برای ما است که این دعوت شما را اجابت کردیم و در تهران حضور پیدا کردیم ان‌شالله منجر به همکاری دوستانه و برادرانه باشد.

سرلشکر باقری با بیان اینکه حضور ما تاکنون در سوریه در حوزه مستشاری بوده است، گفت: امروز ارتش سوریه نیازمند یک بازسازی است و نیروهای مسلح ایران باتوجه به تجربیات هشت سال دفاع مقدس و بازسازی نیروهای مسلح پس از  این آمادگی را دارد تا حوزه‌های باز مهماری، آموزش و تجهیز به شما کمک کند.

سپهبد عباس گفت: ما از زمان‌های دور در یک سنگر جنگیده‌ایم در مقابله با دشمن و تروریست. وزیر دفاع سوریه گفت: از زمان تاسیس رژیم صهیونیستی سوریه در خط مقدم مبارزه با او بوده است و همواره در کنار گروه‌ها و مجموعه‌هایی بوده که به دنبال استقبال طلبی هستند.

وی افزود: افتخار می‌کنیم که در کنار جمهوری‌اسلامی ایران هستیم و از انقلاب اسلامی را پیشتیبانی می‌کنند.

سپهبد عباس خاطرنشان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی‌ جمهوری اسلامی ایران در مقابل اسرائیل ایستادگی و مقاومت کرده است.

وی خاطرنشان کرد: ما تاکید می‌کنیم که ایران در تمامی مراحل بحران در کنار سوریه ایستاده است. وزیر دفاع سوریه در این دیدار ضمن تشکر از جمهوری اسلامی برای حمایت از محور مقاومت خواستار توسعه این‌حمایت‌ها شد.

در این دیدار هر دو طرف تجاوزات مکرر رژیم صهیونیستی به خاک سوریه با بهانه‌های واحی که ناقض حقوق بین الملل بوده و با سکوت جوامع بین‌الملل مواجعه بوده است، محکوم کردند.

بر اساس این گزارش، در این دیدار هر دو طرف بر برگزاری رزمایش مشترک میان دو کشور تاکید کردند.

منبع: ایسنا