شهرخبر

بیابانی: از کشتی دور شدم، اما دیدم فاصله‌ای با ملی‌پوش شدن ندارم/ مهاجرت نکرده بودم

بیابانی: از کشتی دور شدم، اما دیدم فاصله‌ای با ملی‌پوش شدن ندارم/ مهاجرت نکرده بودم

نفر اول وزن ۶۵ کیلوی کشتی آزاد ایران گفت که گاهی انسان باید از یک چیز فاصله بگیرد تا مسائل را بهتر درک کند.

پیمان بیابانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره بازگشت دوباره‌اش به مسابقات کشتی اظهار داشت: برای دیدار با یکی از اقوام‌مان به کانادا رفتم و یک سال و نیم آنجا بودم. آنجا صرفاً تمرینات بدنسازی‌ام را دنبال کردم و شرایط انجام تمرین کشتی را نداشتم.

وی درباره اینکه پیش از این در موردش گفته شده بود که به کانادا مهاجرت کرده، گفت: نه، اینطور نبود. سفر رفته بودم. حدود 40 روز است که برگشته‌ام و تصمیم داشتم اگر مسابقه‌ای بود، در آن کشتی بگیرم. وقتی شنیدم مسابقات قهرمان کشوری در پیش است، تصمیم گرفتم در این رقابت‌ها حاضر شوم.

این کشتی‌گیر 26 ساله تهرانی با اشاره به آخرین مسابقه‌ای که پیش از سفر پشت سر گذاشت، یادآور شد: بعد از جام تختی دو سال پیش که دوم شدم، اتفاقاتی در کشتی افتاد که سرد شدم و تصمیم گرفتم کمی از آن فاصله بگیرم. در این مقطع هم شرایطی پیش آمد که به کانادا بروم.

بیابانی که در مسابقات استانی اول شد و سهمیه حضور در مسابقات کشوری را به دست آورد، عنوان کرد: در بازگشت باید در مسابقات استانی کشتی می‌گرفتم. آنجا 6-7 دور کشتی گرفتم و اول شدم. بعد از آن تمریناتم را جدی‌تر دنبال کردم.

وی در خصوص اینکه آیا در بازگشت مجدد بعد از حدودا 2 سال دوری از مسابقه، اذیت نشد؟ گفت: در مسابقات استانی اذیت شدم و روی تشک گیج بودم اما رفته رفته خودم را پیدا کردم.

قهرمان جوانان جهان در سال 2016 درباره اینکه قهرمانی جهان رحمان عموزاد در وزن 65 کیلوگرم برای او یک عامل انگیزشی یا بازدارنده است؟ گفت: قطعاً یک انگیزه است که برگشتم. در این مدت که دور بودم خیلی چیزها فهمیدم. گاهی آدم باید فاصله بگیرد و از بیرون نگاه کند تا بهتر بتواند درک کند. وقتی از بیرون نگاه می‌کردم و مسابقات سال گذشته قهرمان کشوری را دیدم، متوجه شدم که فاصله‌ای با ملی پوش شدن نداشتم و دائم این را با خودم تکرار می‎کردم. در واقع از نظر ذهنی خودم را آماده می‌کردم و به این فکر بودم که حتماً باید در مسابقات کشوری اول شوم. دوم و سومی برای من فایده‌ای نداشت. خدا هم کمک کرد و در مسابقات کشوری اول شدم.

دارنده مدال برنز قهرمانی بزرگسالان آسیا در سال 2019 تأکید کرد: وزن ما در مسابقات کشوری خیلی شلوغ بود، فکر می‌کنم 45 نفر آمده بودند. من هم چند دور کشتی گرفتم و اول شدم. بعد از این باید به مسابقات آسیایی بروم که امیدوارم در ادامه نیز بهترین نتایج را کسب کنم. از مربی خودم، ابراهیم خیرالله‌زاده و همچنین محسن کاوه که در این چند سال برایم زحمات زیادی کشیدند، ممنونم.

انتهای پیام/