شهرخبر

فتح الله زاده در همسایگی فرهاد مجیدی/ سفر مشکوک به دوبی و تغییر ناگهانی نظر مدیرعامل استقلال

«سفرعلی فتح‌الله‌زاده به امارات» این خبری است که در روزهای گذشته بارها به گوش استقلالی‌ها خورده است. ماجرایی که ظاهراً نزدیکان علی فتح‌الله‌زاده بدشان نمی‌آید در روزهای ناکامی ساپینتو روی آن مانور کنند! اگرچه گفته شده مدیرعامل باشگاه استقلال قصد دارد در سفر به امارات با گابریل پین و باشگاه شباب الاهلی مذاکراتی انجام دهد و حتی دیداری هم با فرهاد مجیدی نداشته باشد اما همین که فتح‌الله‌زاده راهی نقطه‌ای می‌شود که در همسایگی‌اش فرهاد مجیدی و برخی مربیان سابق استقلال حضور دارند، به طور حتم برای هواداران این باشگاه تردیدهایی را به وجود خواهد آورد. البته اینکه خود فتح‌الله‌زاده نیز در آینده بتواند رأی فرهاد مجیدی برای همکاری را به دست بیاورد نیز محل شک و تردیدهای بسیاری است به این دلیل که مجیدی و اطرافیانش ترجیح می‌دهند اگر روزی دوباره به استقلال بازگردند، با مدیری جز فتح‌الله‌زاده باشد.

بنابراین به این سادگی هم نمی‌توان همکاری فتح‌الله‌زاده و مجیدی را در فصول آینده در ذهن متصور بود اما سؤال دیگری که وجود دارد و این روزها هواداران استقلال از فتح‌الله‌زاده می‌پرسند این است که اساساً چه لزومی دارد مدیرعامل باشگاه‌شان برای مذاکره بر سر پرداخت یک بدهی 50 هزاردلاری به پین راهی امارات شود یا اینکه بخواهد با باشگاه شباب الاهلی مذاکراتی انجام دهد که انتهای آن کاملاً روشن است. باشگاه استقلال باید مبالغی را بابت گرفتن مهدی قایدی به این باشگاه اماراتی پرداخت می‌کرده که تاکنون برخی تعهدات به سرانجام نرسیده و بعید است که مذاکره بر سر پرداخت مبالغ باقی‌مانده تأثیری در وضعیت این دو باشگاه داشته باشند.

به همین دلیل باید مذاکرات احتمالی را هم بی‌نتیجه دانست، مگر اینکه فتح‌الله‌زاده بخواهد مدیران باشگاه اماراتی را راضی کند که به طور قسطی حق انتقال قایدی را دریافت کنند. به هر حال هر چه هست این سفر برای کارشناسان حوزه استقلال و هواداران این باشگاه معنی و مفهوم آنچنان قابل درکی ندارد و حتی در هیأت مدیره باشگاه استقلال نیز افرادی بودند که با سفر آقای مدیر به امارات مخالفت کرده‌اند و بر این باورند که سفر به امارات هیچ تأثیری در سرنوشت مالی این باشگاه نخواهد گذاشت و مطالبات باید طبق توافق‌ها پرداخت شود. آنچه اهمیت دارد این است که تیم استقلال در شرایط فعلی بیشتر نیاز به آرامش دارد و تصمیم‌گیران در باشگاه استقلال نباید اقداماتی انجام دهند که برای ساپینتو و همکارانش شک و تردیدهایی نسبت به آینده کاری خود ایجاد کند. ضمن اینکه نباید از یاد برد که فتح‌الله‌‎‌زاده زمانی که در استقلال سمتی نداشت، همواره نسبت به سفر مدیران عامل باشگاه استقلال به کشورهای اطراف جهت مذاکره و هر اقدام دیگری انتقاد داشت اما ظاهراً با بازگشت خودش به این سمت، نظر مدیریت تغییر کرده است.