شهرخبر

برگزاری مسابقات قهرمان کشوری آزاد جوانان بدون غایب و معافی

برگزاری مسابقات قهرمان کشوری آزاد جوانان بدون غایب و معافی

محسن کاوه بعد از محک خوردن تعدادی از جوانان در مسابقات کشوری بزرگسالان تاکید کرد که همه نفراتی که شرایط سنی حضور در تیم ملی جوانان را دارند، باید هفته آینده در مسابقات کشوری کشتی بگیرند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، بعد از برگزاری مسابقات قهرمانی کشور در رده سنی بزرگسالان که طی سه روز 28، 29 و30 دی ماه در سالن هفتم تیر تهران به انجام رسید و تعداد زیادی از کشتی‌گیران جوان نیز در آن محک خوردند، رقابت‌های کشوری جوانان کشتی آزاد هم 12 تا 14 بهمن ماه در سالن هفت‌تیر برگزار می‌شود.

سرمربی تیم ملی جوانان به تسنیم گفت: همه نفرات باید در این مرحله کشتی بگیرند و رقابت‌های کشوری جوانان هیچ غایبی نخواهد داشت. هر کسی نیاید شانس حضور در چرخه را از دست می‌دهد و مرحله نهایی انتخابی تیم ملی جوانان هم جام تختی است.

رقابت‏های جهانی 2022 جوانان طی روزهای 24 تا 26 مردادماه در صوفیه بلغارستان برگزار شد که شاگردان محسن کاوه با کسب 3 مدال طلا، 1 مدال نقره و 4 برنز، با 159 امتیاز قهرمان جهان شدند.

آمریکا نیز با 132 امتیاز در رده دوم قرار گرفت و هند با 112 امتیاز سوم شد.

سبحان یاری در 79 کیلو، امیرحسین فیروزپور در 92 کیلو و امیررضا معصومی در 125 کیلو به مدال طلا رسیدند که طبق چرخه انتخابی تیم ملی جوانان، طلایی‌ها از شرکت در انتخابی سال بعد معافند، البته هر سه نفر آنها اکنون در رده سنی بزرگسالان مدعی هستند و جز معصومی، دو نفر دیگر شرایط سنی جوانان را ندارند.

معصومی هم قطعا ابتدا به دنبال کسب دوبنده تیم ملی در رده بزرگسالان است و اگر مثل سال گذشته فرصت حضور در مسابقات جهانی بلگراد را پیدا نکند، شانس شرکت در مسابقات جوانان جهان را خواهد داشت.

انتهای پیام/