شهرخبر

تماس تلفنی دوباره پوتین با رئیسی در کمتر از ۱۰ روز

دومین گفت‌وگوی تلفنی پوتین با رئیسی در کمتر از ۱۰ روز انجام شد.

ایران

به گزارش تاز‌ه‌نیوز، رئیسی توافقات ایران و روسیه برای گسترش همکاری‌ها در عرصه انرژی و ترانزیت را سازنده و مثبت توصیف و بر لزوم افزایش همکاری و هماهنگی‌های فیمابین تاکید کرد.

به نقل از ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر پنجشنبه در پاسخ به تماس تلفنی «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه، ضمن مرور روابط دو جانبه و منطقه‌ای تهران مسکو، بر لزوم افزایش همکاری و هماهنگی‌های فیمابین تاکید کرد.

رئیس‌جمهوری همچنین توافقات دو کشور برای گسترش همکاری‌ها در عرصه انرژی و ترانزیت را سازنده و مثبت عنوان کرد و افزود: از حل و فصل مسائل سوریه در چارچوب روند آستانه حمایت می‌کنیم.

«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه نیز در این گفت‌وگوی تلفنی از آمادگی و علاقمندی کشورش برای ارتقای همکاری‌ها با جمهوری اسلامی ایران در زمینه انرژی و نیز گسترش همکاری‌ها در عرصه حمل‌ونقل و ترانزیت خبر داد.

رئیس‌جمهوری روسیه همچنین بر اهمیت مذاکرات روند آستانه در حل و فصل مسائل سوریه تاکید کرد و همه طرف‌ها را متعهد به آن دانست.

این دومین تماس رئیسی و پوتین در ۱۰ روز گذشته است. روسای جمهوری ایران و روسیه چهارشنبه گذشته (۲۱ دی) در گفت‌وگویی تلفنی درباره همکاری‌های اقتصادی، مسائل منطقه‌ای و چارچوب آستانه به بحث و تبادل نظر پرداخته بودند