شهرخبر

حجت الاسلام رئیسی در صحن مجلس:

سپاه پاسداران در برخورد با تروریسم نقش اول را ایفا می‌کند/ تلاش علیه سپاه محکوم به شکست است

سپاه پاسداران در برخورد با تروریست نقش اول را ایفا می‌کند

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه هیچ ارتش و نیروی مسلحی به اندازه‌ای که سپاه پاسداران یا تروریست مقابله کرد، تلاش نکرده است، تاکید کرد: سپاه پاسداران در برخورد با تروریسم نقش اول را ایفا می کند.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور صبح امروز با حضور در مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۲ اظهار داشت: از همه عزیزانی که بودجه دولت را مورد بررسی قرار دادند و شب و روز تلاش کردند تا گزارش را برای صحن مجلس آماده کنند تشکر می کنم. نکته ای که باید عرض کنم مربوط به شرایط و وضعیت کشور است و باید خدا را شکر کنیم که علی رغم فشارها، با وجود صبر مردم دشمن ناکام شد.

وی با تاکید بر اینکه هیچ ارتش و نیروی مسلحی به اندازه‌ای که سپاه پاسداران یا تروریست مقابله کرد، تلاش نکرده است، عنوان کرد: ارتش‌های منطقه و نظامیان منطقه به این موضوع معطرف هستند. سپاه پاسداران در برخورد با تروریست نقش اول را ایفا می کند. مسیولین سیاسی منطقه بارها گفته اند اگر سپاه و حاج قاسم نبود شرایط منطقه هم این نبود.

تلاش علیه سپاه محکوم به شکست است

رئیس جمهور ضمن تشکر از سپاه پاسداران گفت: تلاش علیه سپاه پاسداران مذبوحانه و مانند محاسبات غرب محکوم به شکست است.

رئیسی در ادامه در رابطه با کلیات بودجه ۱۴۰۲ خاطرنشان کرد: تمام تلاش دولت این بوده است که بودجه ۱۴۰۱ را با رشد اقتصادی دنبال کند. در حال حاضر شاهد رشد قریب ۴ درصدی هستیم که بیانگر رشد در همه بخش ها است. کاهش تورم و رشد در حوزه تولید نشانه های خوبی است.

وی اضافه کرد: ما ۵ درصد رشد تولید و بیش از ۵ درصد رشد تجهیزات تولید را شاهد هستیم. علی رغم همه تحریم ها شاهد افزایش تولید میعانات گازی هستیم و دولت توانسته علی رغم خنثی سازی تحریم ها به منابع ارزی دست پیدا کند.

رئیس جمهور بیان کرد: قرار بود استقراض از بانک مرکزی صورت نگیرد و ما با وجود افزایش یارانه های نقدی دچار استقراض نشدیم و این موفقیت دولت است.

ادامه دارد...