شهرخبر
یکشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی، مشخص شد که کشورهای اروپایی مسیر اشتباهی را علیه منافع ملی کشورهایشان در پیش گرفته اند.

قالیباف

به گزارش همشهری آنلاین، رئیس مجلس شورای اسلامی در صحن علنی امروز (یکشنبه دوم بهمن)‌ مجلس گفت: مصوبه پارلمان اروپا مبنی بر قراردادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست تروریست نشان داد که جریان حامی صهیونیسم، دستگاه محاسباتی کشورهای اروپایی را دچار خطای فاحش کرده است و کشورهای اروپایی مسیر اشتباهی را علیه منافع ایران پیش گرفتند و هر نوع اقدام علیه سپاه پاسداران از جمله تحریم یا قرار دادن در لیست‌های موهوم مانند گروه‌های به اصطلاح تروریستی توهین به ملت ایران است.

وی افزود: اقدام اخیر اتحادیه اروپا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نشان داد که گویا اروپایی‌ها  مسیر اشتباهی را علیه منافع ملی کشورهایشان در پیش گرفته‌اند. ابتدا باید روشن کنم بعد از تحریم‌های گسترده و طولانی که جبهه غربی خصوصاً آمریکا علیه مردم ایران انجام داده است، این اقدامات تاثیرات حقوقی گسترده جدی‌تری، نخواهد داشت و جریان حامی صهیونیسم بیشتر به دنبال فضاسازی رسانه‌ای برای مرعوب ساختن مردم ایران و کشورهای مستقل دنیاست.

 قالیباف تصریح کرد: همه بدانند مردم ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را بخشی از خود می‌دانند که امنیت آنها را تامین کرده و در همه سختی‌ها از بلایای طبیعی مثل سیل، زلزله و بیماری فراگیر کرونا گرفته تا سازندگی و محرومیت‌زدایی، این نهاد مقدس را در کنار خود می‌بینند و این قبیل هجمه‌ها، بیشتر باعث همبستگی اجتماعی در حمایت مردم از سپاه پاسداران برای حفظ عزت و امنیت ملی کشورمان می‌شود.

وی تاکید کرد: سپاه منحصربه‌فردترین نهاد ضد تروریستی در جهان است که علیرغم حمایت‌های آمریکا با کمک مردم منطقه، حکومت داعش را ساقط کرد و خطر جهانی این جریان تروریستی را از بین برد. سپاه، تنها در راه مبارزه با تروریسم، چندین نفر از جمله یکی از بزرگ‌ترین فرماندهانش یعنی شهید سلیمانی را قربانی تروریسم کرد و در مقابله با تروریسم بین المللی،  شهیدها داد که فضای صحن مجلس، مزین به تصویر ۳۰ نفر از این شهیدان است.