شهرخبر

افزایش ۴۰ درصدی "حقوق" مستمری بگیران صندوق بیمه روستائیان و عشایر

افزایش 40 درصدی "حقوق" مستمری بگیران صندوق بیمه روستائیان و عشایر

مدیرکل تعهدات قانونی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر از افزایش ۴۰ درصدی مستمری و واریز حقوق ماهانه تمام مستمری بگیران این صندوق بیمه‌ای خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مصطفی شریعتی؛ مدیرکل تعهدات قانونی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر اظهار کرد: بر همین اساس مبلغ مستمری دی ماه مستمری‌بگیران صندوق پس از اعمال افزایش 40 درصدی به همراه معوقات مربوطه از ابتدای سال 1401، به حساب تمام مستمری‌بگیران واریز شد. برای نخستین بار در روز گذشته بالغ بر 4 هزار و سیصد و هفتاد میلیارد ریال به حساب 151.482 نفر از مستمری‌بگیران صندوق واریز شد. بر این اساس میزان حقوق حداقل بگیران صندوق بیش از 190 درصد و در سایر گروه‌ها به صورت میانگین بالغ بر 40 درصد افزایش داده شده است.

براساس این گزارش، در حال حاضر مجموعاً تعداد 163.156 نفر از مزایای تعهدات بلندمدت صندوق بصورت ماهیانه استفاده می‌کنند که از این تعداد 82.997 نفر از مزایای مستمری بازماندگان (فوت)، تعداد 45.743 نفر از مزایای مستمری بازنشستگی پیش از موعد، تعداد 25.258 نفر از مزایای مستمری بازنشستگی سالمندی و تعداد 9.158 نفر از مزایای مستمری از کارافتادگی کلی بهره می‌شوند.

انتهای پیام/