شهرخبر

زومر: به رقابت با نویر فکر نمی‌کنم/ پیوستن به بایرن چالش جدیدی برایم است

زومر: به رقابت با نویر فکر نمی‌کنم/ پیوستن به بایرن چالش جدیدی برایم است

دروازه‌بان سوئیسی و جدید بایرن مونیخ درباره رقابتی که در آینده با مانوئل نویر خواهد داشت، سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، یان زومر که دو روز پیش با امضای قراردادی دو و نیم ساله از بوروسیا مونشن‌گلادباخ به بایرن مونیخ پیوست و شب گذشته (جمعه) هم در تساوی یک - یک باواریایی‌ها مقابل لایپزیگ در هفته شانزدهم بوندس‌لیگا اولین بازی‌اش را برای این تیم انجام داد، در گفت‌وگو با روزنامه آلمانی زبان «بلیک» چاپ زوریخ سوئیس گفت: چند روز گذشته بسیار دیوانه‌کننده بود اما تجارت فوتبال همین است. ما مذاکرات بسیاری با بوروسیا مونشن‌گلادباخ داشتیم که واقعاً از آنها قدردانی کردم. بعد از هشت سال و نیم حضور در این تیم، عملی شدن چنین انتقالی برایم مهم بود. در یک مقطعی از همه چیز فاصله گرفتم، دوره‌ای که رسانه‌ها خیلی در مورد آینده حرفه‌ای‌ام می‌نوشتند. من اما آرامشم را حفظ کردم و همه چیز را از دور با خانواده‌ام تماشا کردم. دقیقا نمی‌توانم بگویم که اولین تماس با بایرن چه زمانی بود، اما چند هفته پیش بود.

وی همچنین درباره بازی شب گذشته و انجام اولین بازی‌اش برای این تیم اظهار داشت: بازی خیلی پرفشار و نزدیکی بود. شما می‌توانستید حس کنید که هر دو تیم چیزی در حدود دو ماه بازی نکرده‌ بودند و کمی زمان برد تا دو تیم در جریان بازی قرار بگیرند. در کنار این بازیکنان تیم هنوز به سبک بازی من آشنا نیستند و من هم شناخت کافی از ساختار تیم ندارم. می‌توانید به عدم هماهنگی من با تیم در مواردی اشاره کنید، اما این امری طبیعی است و ما در روزهای آینده روی این موضوع کار خواهیم کرد.

دروازه‌بان سوئیسی بایرن مونیخ درباره پیوستنش به این تیم خاطرنشان کرد: من خوش‌شانسم که همسری دارم که از انجام کارهای جدید استقبال می‌کند، اما ما پیش از انجام مذاکرات به تمامی جوانب این انتقال فکر کردیم. من شرایط فوق‌العاده‌ای در بوروسیا مونشن‌گلادباخ داشتم اما پیوستن به بایرن حالا چالش جدیدی برای من است. خوشحالم که می‌توانم این چالش را داشته باشم.

زومر 34 ساله همچنین درباره رقابتش با مانوئل نویر که گفته می‌شود تابستان و در پیش‌فصل به شرایط بازی خواهد رسید، گفت: در حال حاضر به این موضوع فکر نمی‌کنم که تابستان چه خواهد شد. من تنها به کاری که در حال حاضر پیش‌رو دارم، فکر می‌کنم. می‌خواهم در روزهای پیش‌رو هم‌تیمی‌هایم را بیشتر بشناسم و گام به گام پیش ‌می‌روم.

انتهای پیام/