شهرخبر
شنبه ۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۶

سرمربی سابق تیم فوتبال تراکتور با بیان اینکه پتانسیل بازیکنان جوان در ایران دیوانه کننده است، از احتمال جذب یک بازیکن ایرانی برای تیم سوچی روسیه خبر داد.

قربان بردیف

به گزارش همشهری‌آنلاین، «قربان بردیف» در ابتدای این فصل هدایت تیم فوتبال تراکتور تبریز را بر عهده گرفت. بردیف با تجربه سالها حضور در فوتبال روسیه و تیم هایی چون روبین کازان و روستوف به فوتبال ایران آمد اما در تعطیلات لیگ هنگام برگزاری جام جهانی، تراکتور را به مقصد تیم سوچی روسیه ترک کرد.

بردیف پیش از این سابقه کار با بازیکنان ایرانی از جمله سردار آزمون و سعید عزت اللهی را در روسیه داشت اما کار در تیم تراکتور به او شناخت کاملتری از فوتبال ایران داد؛ تا جایی که او حالا استعدادهای فوتبال ایران را دیوانه‌کننده می‌داند.

مربی تیم سوچی در تازه‌ترین گفتگوی خود در خصوص احتمال جذب بازیکن ایرانی برای تیم سوچی گفت: بله کاملا امکانپذیر است.

بردیف سپس در پاسخ به این سئوال که آیا ممکن است این بازیکن سردار آزمون باشد؟ تاکید کرد: نه اینطور نیست اما برای بازیکنان ایرانی دیگر ممکن است.

این مربی سپس خاطرنشان کرد: فوتبال ایران برای من یک کشف بزرگ است. اگر دولت ایران توسعه فوتبال جوانان این کشور را در دست بگیرد، تیم ملی ایران به یکی از قویترین تیم‌ها تبدیل خواهد شد.

بردیف افزود: پتانسیل پسران ایرانی دیوانه‌کننده است. آنها از نظر ژنتیکی بسیار قوی هستند. اگر بچه‌های ۱۷-۱۸ ساله روسیه و ایران را مقایسه کنیم، ایرانی‌ها خیلی بالاتر هستند. آنها بسیار قدرتمند و پرانرژی هستند. تصادفی نیست که سردار آزمون اینطور می‌پرد.