شهرخبر

تبدیل ۳۰۰ هزار موتورسیکلت کار به موتورسیکلت برقی طی ۴ سال

تبدیل 300 هزار موتورسیکلت کار به موتورسیکلت برقی طی 4 سال

شهردار تهران از تبدیل ۳۰۰ هزار موتورسیکلت کار به موتورسیکلت برقی طی ۴ سال خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، آیین رونمایی از موتورسیکلت‌های برقی صبح امروز با حضور علی سلاجقه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات، علیرضا زاکانی شهردار تهران، حجت‌الاسلام مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، محمود لیالی مدیرعامل جدید شرکت ملی پست، برگزار شد.

علیرضا زاکانی شهردار تهران در این مراسم با اشاره به ورود 100 دستگاه موتورسیکلت برقی به ناوگان حمل و نقل شرکت پست اظهار کرد: طی توافقی قرار است 700 دستگاه موتورسیکلت برقی وارد ناوگان حمل و نقل در این مجموعه شود.

وی با اشاره به مدیریت مشارکتی در این دوره از مدیریت شهری اظهار کرد: ما بنا داریم از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده کنیم به همین جهت شاهد مشارکت و همکاری شرکت پست، سازمان محیط زیست، مجموعه اوقاف و سیستم‌ بانکی از جمله بانک رسالت و مهر ایرانیان هستیم.

شهردار تهران با بیان اینکه یک موتورسیکلت‌ کاربراتوری 10 برابر یک موتورسیکلت انژکتوری آلایندگی دارد، گفت: قدرالسهم موتورسیکلت‌ها در حمل و نقل 13 درصد، در ساعت پیک و در ساعت عادی 6 درصد است و در واقع موتورسیکلت‌ها سهم بسیار بالایی را دارند.

زاکانی با اشاره به مزیت‌های موتورسیکلت‌های برقی تصریح کرد: این موتورسیکلت‌ها علاوه بر کاهش آلایندگی در مصرف سوخت نیز بسیار تاثیرگذار خواهند بود و می‌تواند معضل آلودگی را در شهرها و به‌ویژه در کلانشهرها رفع کند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 300 هزار موتور کار در پایتخت داریم، گفت: هدف‌گذاری ما این است که بتوانیم در یک بازه زمانی 4 ساله 300 هزار موتورسیکلت کار بنزینی را تبدیل به موتورسیکلت‌های برقی کنیم.

شهردار تهران با بیان اینکه این مسئله همت بزرگی را می‌طلبد گفت: قطعا این موضوع شدنی است و ان‌شاءالله با این اتفاق شاهد کاهش آلایندگی‌ها در پایتخت خواهیم بود.

به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه نیز با اشاره به اهمیت موضوع وقف در کشور تصریح کرد: ما باید بتوانیم رویکرد وقف را تغییر بدهیم و حضور بنده در این مراسم نیز به این جهت است.

وی با اشاره به اینکه باید بتوانیم از شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای تولیداتشان حمایت کنیم، گفت: سازمان اوقاف با حمایت از تولیدکنندگان موتورسیکلت‌های برقی گام مهمی را در راستای کاهش آلودگی هوا برخواهد داشت.

خاموشی با بیان اینکه باید بتوانیم پست‌های شارژ را در شهر تهران تعبیه کنیم، گفت: حمایت سازمان اوقاف در تهیه و شارژ باطری می‌تواند کمک شایانی را به تولیدکنندگان داشته باشد.

وی گفت: در خواست ما این است که از واردکنندگان برای موتورسیکلت‌های برقی پرهیز شود و از تولیدکنندگان داخلی استفاده لازم شود تا بتوانند گام‌های محکمی را در تولیدات خود بردارند.

انتهای پیام/