جلسه فوق العاده کمیسیون امنیت ملی برای مقابله با اقدام پارلمان اروپا

حسین نوش آبادی شامگاه جمعه در خصوص بیانیه خصمانه در تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سپاه قدس گفت: این اقدام خصمانه، بی اساس و غیرقانونی و بر خلاف اصول و حقوق بین الملل و مغایر با منشور سازمان ملل را به شدت محکوم می‌کنیم.

وی گفت: سپاه پاسداران از نهادهای نظامی و دفاعی مشروع با جایگاه رسمی و منطبق با قانون اساسی است که در راستای وظایف قانونی و رسالت الهی و اسلامی خود، حافظ دست آوردهای نظام و انقلاب اسلامی بوده و است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد: نقش سپاه پاسداران و سپاه قدس در ایجاد امنیت و ثبات منطقه و مقابله با جریانات تروریستی و تکفیری و مهار و کنترل اقدامات تجزیه طلبانه نظام سلطه، بسیار موثر و تعیین کننده است.

وی گفت: نقش بی بدیل شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان فرمانده مقتدر سپاه قدس، منحصر به فرد بوده است زیرا او بر ادامه راهبرد تفکر مقاومت تاکید داشت، امروز نه تنها کشورهای عراق و سوریه و منطقه، امنیت خود را مدیون سپاه قدس و حاج قاسم سلیمانی هستند، بلکه اروپایی ها هم امنیت خود را مرهون فداکاری حاج قاسم هستند.

وی گفت: مجلس شورای اسلامی در اولین روز کاری خود با ارائه طرحی دوفوریتی، اقدام متقابل و مناسب را در برابر بیانیه و مصوبه شرم آور و مداخله جویانه اتحادیه اروپا و پارلمان آن، در دستور کار خود قرار خواهد و جلسه فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی روز شنبه برای بررسی طرح مقابله با مصوبه مداخله جویانه پارلمان اروپا در تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با حضور مسئولان ذی ربط حوزه های سیاسی، دفاعی، نظامی و امنیتی برگزار خواهد شد.