شهرخبر

جشنواره فجر ؛ این هندوانه در بسته را قضاوت نکنیم!

جشنواره فجر ؛ این هندوانه در بسته را قضاوت نکنیم!

در حالی که چند روزی به آغاز جشنواره فیلم فجر ۴۱ نمانده است و بازار شایعات در خصوص نحوه برگزاری جشنواره داغ است با خبر شدیم که جشنواره های متنوع و متفاوت به لحاظ تولیدات در راه است اما آیا این آثار کیفیت را هم در کنار تنوع با خود دارند ؟باید کمی صبر کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگ و هنر برنا؛درباره جشنواره فجر امسال گمانه زنی ها متفاوت است و همین مسأله در هیجانی تر کردن این هندوانه در بسته موثر است.

کدام فیلم ها هستن؟

کدام کارگردانان؟

کدام ستاره های سینما با چه فیلمی؟

آیا جشنواره فجر امسال در و پیمان است؟

کدام مهمانان خارجی در بخش بین الملل مهمان ما خواهند بود؟

و سوالاتی چند برابر این که ذهن اهالی رسانه و جشنواره باز ها را درگیر خود کرده است و ما بنا داریم بخشی از شنیده های مان را در این باره با مخاطبان برنا در میان بگذاریم.

جشنواره فیلم فجر در روزهای آتی ( پنج بهمن) جدول پخش آثار منتخب را اعلام می‌کند و شرایط برای خرید بلیط برای مخاطبان جشنواره مهیا با اطلاع از اسامی فیلم ها خواهد شد.

اگرچه شایعات متفاوتی در خصوص برگزاری جشنواره و تولیدات سینمایی حاضر در جشنواره منتخب تیم  انتخاب به گوش می‌رسد اما بررسی‌های خبرنگار خبرگزاری برنا نشان از این دارد که بین ۲۲ تا ۲۴ فیلم در جشنواره فیلم فجر ۴۱ حضور خواهند داشت.

جالب است بدانید در این جشنواره با یک تنوع ژانر مواجه هستیم و شنیده ها حاکی از آن است که گونه های مختلفی از فیلمسازی  از جمله در حوزه دفاع مقدس، در ژانر ورزشی، در ژانر  اجتماعی و...  در جشنواره امسال  حضور دارد و برخلاف عقیده خیلی ها جشنواره دارای چند فیلم تلخ و البته ملتهب نیز هست.

جشنواره فجر چهل ویک از اقوام مختلف فیلم دارد و به لحاظ حضور بازیگران شناخته شده ، کارگردانان صاحبنام و جوان  نیز دارای فیلم های متفاوتی خواهد بود.

شنیده می شود که در جشنواره چهل و یکم برای اولین بار نزدیک به ۵ فیلم با پروداکشن سنگین حضور خواهند داشت و برخلاف سالهای گذشته که لوکیشن اکثر  فیلم ها در پایتخت بود امسال چند اثر مهم از تهران خارج شده و در اقصی نقاط کشور داستان های مرتبط با اقوام و فرهنگ‌های مختلف ایرانی  را روایت خواهند کرد.

اگرچه امسال بنیاد ملی فارابی نیز با چند فیلم در جشنواره حضور دارد اما باید گفت که مشخصاً فارابی امسال با تنوع تر از همیشه در ژانر های  مختلف سرمایه گذاری کرده و البته در چند فیلم نیز با بخش‌های خصوصی شراکت داشته است.

بدیهی است یک فستیوال سینمایی می تواند کمی و کیفی قضاوت شود اما جدا از مباحث فنی و نقد تولیدات بر اساس ساختار و سازه ی فیلم های منتخب و حاضر  در جشن پیش رو، جشنواره امسال باید خودش را برای بررسی نقادانه از زوایای متفاوتی آماده کند.

انتهای پیام/