شهرخبر

رئیس پلیس بین‌الملل فراجا در خصوص علت طولانی شدن روند استرداد سارقان صندوق امانات بانک ملی از ترکیه به ایران توضح داد.

سرقت صندوق امانات بانک ملی

به گزارش همشهری آنلاین، سردار هادی شیرزاد رئیس پلیس بین‌الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در خصوص چرایی طولانی شدن روند استرداد سارقان به کشور اظهار کرد: طبق اعلام پلیس آگاهی و دستور مرجع قضایی مبنی بر تحت تعقیب قرار دادن افرادی که به خارج از کشور رفته‌اند، پلیس بین‌الملل تهران اقدامات فنی خودش را شروع کرد.

بیشتر بخوانید: 

وی افزود: این پرونده جزو پرونده‌های ذی‌قیمتی است از این جهت که با همکاری پلیس اینترپل جهانی کمتر از ۲۴ ساعت اعلان قرمز صادر کردیم و ظرف ۴۸ ساعت با همکاری پلیس ترکیه و هماهنگی‌های بین‌المللی توانستیم این افراد را در ترکیه شناسایی و دستگیر کنیم.

رئیس پلیس بین‌الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به اینکه چرا این کار چندماه به طول انجامید، گفت: از مرحله شناسایی و دستگیری متهمین تا استرداد، دوره زمانی است که باید مرجع قضایی کشوری که آن متهم را دستگیر کرده تصمیم بگیرد که آن فرد را  استرداد کند یا خیر.

شیرزاد ادامه داد: این مسیر تصمیم‌سازی را پلیس بین‌الملل تهران با هماهنگی مجموعه قضایی و وزارت امور خارجه و دیپلماسی انتظامی که داشتیم طی کرده و مدارکی را خواستند که ارسال و بررسی‌هایشان انجام شد و خوشبختانه شاهد استرداد آنها هستیم.