شهرخبر

افزایش موارد ابتلا به نوع شدید کووید در این کشور

افزایش موارد ابتلا به نوع شدید کووید در این کشور

ایسنا نوشت: مقامات چین اعلام کردند که موارد ابتلا به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ همزمان با افزایش سفرها در کشور به اوج خود رسیده است.

مقامات سلامت چین امروز (پنج شنبه) اعلام کردند: تعداد بیماران مبتلا به کووید-۱۹ که به دریافت مراقبتهای ویژه بیمارستانی نیاز دارند به اوج خود رسیده است زیرا میلیونها نفر در سراسر کشور برای دیدار مجدد با خانواده‌هایشان اقدام به سفر کرده‌اند. این موضوع ترس و نگرانی نسبت به شیوع جدید بیماری را افزایش داده است.

مقامات چین شنبه گذشته اعلام کردند نزدیک به ۶۰ هزار مبتلا به کووید در فاصله زمانی هشتم تا دوازدهم ژانویه در بیمارستان‌های این کشور جان خود را از دست داده‌اند که نسبت به آخرین آمار اعلام شده افزایشی تقریبا ده برابری داشته است. هرچند، این آمار شامل افرادی که در خانه بر اثر ابتلا به بیماری فوت کرده‌اند، نمی‌شود.

شرکت داده‌های بهداشتی موسوم به Airfinity مستقر در انگلیس نیز طبق آخرین پیش بینی‌های خود اعلام کرده است با افزایش سفرها در تعطیلات سال نو چینی ممکن است روزانه ۳۶ هزار نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست بدهند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این درحالیست که یک مقام کمیسیون ملی بهداشت چین روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری گفت این کشور دوره اوج ابتلا به کووید را پشت سر گذاشته است. به گفته این مقام مسئول، تعداد بیماران مبتلا به نوع شدید بیماری در بیمارستانهای چین در هفدهم ژانویه نسبت به پنجم ژانویه که اوج شیوع بیماری بوده است بیش از ۴۰ درصد کمتر بوده است.

۳۵۲۳۶