شهرخبر

عملیات پلیس آلمان علیه فعالان محیط زیست مخالف تخریب جنگلی در فرانکفورت

عملیات پلیس آلمان علیه فعالان محیط زیست مخالف تخریب جنگلی در فرانکفورت

پلیس آلمان امروز ( چهارشنبه) تخلیه جنگلی در شهر فرانکفورت برای تخریب آن به منظور ساخت یک اتوبان را آغاز کرد و عملیاتی را علیه فعالان محیط زیست متحصن در این جنگل به راه انداخت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، به نقل از روزنامه "تاگس اشپیگل"، پلیس آلمان امروز ( چهارشنبه) برای پاکسازی و تخلیه برنامه ریزی شده یک قطعه از جنگل در فرانکفورت، علیه فعالان محیط زیستی که منطقه را اشغال کرده بودند، اقدام کرد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری آلمان، چند نفر روز چهارشنبه توسط افسران پلیس از منطقه دور شدند. دلیل این عملیات پلیس ساخت برنامه‌ریزی شده یک تونل در جنگل Fechenheim به عنوان بخشی از پروژه گسترش یک اتوبان است.

روز سه‌شنبه، دادگاه اداری هسن پس از رد درخواست فوری سازمان دوستان طبیعت آلمان برای تعویق این عملیات حکم داد که بخش‌هایی از جنگل را می‌توان در طول توسعه بزرگراه پاکسازی کرد. ادامه ساخت و ساز اتوبان A66 و اتصال آن به A661 از طریق تونل برنامه ریزی شده ریدروالد از جمله مسائل سیاسی طولانی مدت در بزرگترین شهر هسن از اواسط دهه 1980 بوده است.

به گفته سخنگوی پلیس، تعداد فعالان این جنگل در محدوده تعداد دو رقمی و کم بوده است. برخی از آنها از درختان بالا رفته بودند و پلیس با جرثقیل به آنجا رسید. فعالان محیط زیست بار دیگر بر مقاومت خود در برابر آغاز این تخلیه تاکید کردند.

به گفته شرکت بزرگراه آلمان برای ساخت تونل ریدروالد به طول بیش از یک کیلومتر با دو لوله، حدود 2.2 هکتار از این جنگل باید تخریب شود. این تقریباً به اندازه سه زمین فوتبال است. نیم هکتار دیگر جنگل به طور موقت به عنوان زیستگاه سوسک حفاظت شده شاخ دراز باقی خواهد ماند. بر اساس گزارش ایالت هسن، حدود 12000 درخت جوان در سال 2018 برای جبران این کار کاشته شد. این پروژه قرار است در سال 2031 تکمیل شود.

اتحادیه پلیس هسن از فعالان خواست تا صلح طلب باشند. اتحادیه پلیس آلمان (DPolG) هسن اعلام کرد که جنگل فچنهایم نباید به لوتزرات دوم تبدیل شود و به اعتراضات علیه تخریب روستای لوتزرات در نوردراین-وستفالن برای استخراج زغال سنگ اشاره کرد.

پلیس آلمان اخیرا در لوتزرات، منطقه‌ای در حاشیه منطقه استخراج زغال سنگ رانیش، از روز چهارشنبه عملیات پاکسازی وتخلیه را در پیش گرفته بود.

وزارت‌های اقتصاد به رهبری سبزها در دولت‌های فدرال و ایالتی نوردراین-وستفالن بر سر مصالحه‌ای با شرکت انرژی RWE به توافق رسیده بودند که شامل حفر زغال‌سنگ تحت لوتزرات و همچنین از طرفی حذف زودهنگام زغال سنگ در این ایالت تا سال 2030 بود.

به دلیل بحران انرژی فعلی، تولید برق از زغال سنگ برای شبکه برق اروپا اخیراً دوباره گسترش یافته است که این مسئله خشم فعالان محیط زیست از جمله در آلمان را برانگیخته است.

در جریان تخلیه منطقه لوتزرات توسط نیروهای پلیس آلمان درگیری های شدیدی رخ داد و پلیس از اسپری فلفل و باتوم علیه معترضان استفاده کرد.

این اعتراضات بعد از تخلیه لوتزارت و اعلام پایان این عملیات توسط پلیس همچنان ادامه دارد و پلیس روز گذشته، گرتا تونبرگ، فعال آب و هوای سوئدی را همراه با گروهی از تظاهرکنندگان دیگر در جریان تظاهرات در نزدیکی شهر لوتزرات، بازداشت کرد.

اعتراضات علیه استخراج زغال سنگ قهوه ای و تخریب روستای لوتزرات در سایر نقاط در ایالت نوردراین-وستفالن نیز ادامه یافت.

انتهای پیام/