شهرخبر

واکنش سخنگوی کمیسیون امنیت ملی به مصوبه ضدایرانی پارلمان اروپا

کدخبر: ۵۴۹۶۳۱
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در واکنش به مصوبه ضدایرانی پارلمان اروپا گفت: اقدام امروز پارلمان اروپا در قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی بدون شک اقدامی مخرب بود و مجلس قطعاً به این اقدام واکنش جدی نشان خواهد داد.
واکنش سخنگوی کمیسیون امنیت ملی به مصوبه ضدایرانی پارلمان اروپا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به مصوبه ضدایرانی پارلمان اروپا گفت: اقدام امروز پارلمان اروپا در قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی بدون شک اقدامی مخرب بود.

وی افزود: این اقدام مخرب و منفی اتحادیه اروپا در اولین نشست کمیسیون امنیت ملی مجلس که احتمالاً با حضور مقامات ارشد وزارت امور خارجه و سایر دستگاه‌های مرتبط برگزار می‌شود، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی تأکید کرد: مجلس شورای اسلامی قطعاً به این اقدام غیردیپلماتیک پارلمان اروپا واکنش جدی نشان خواهد داد.

به گزارش تسنیم، اعضای پارلمان اروپا امروز با اضافه شدن متممی به یک لایحه دیگر که خواستار قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های اصطلاحاً تروریستی است، موافقت کردند. مصوبه امروز که با 598 رأی مثبت به تصویب رسید متمم مورد نظر را به لایحه اصلی اضافه می‌کند. این متمم فردا به‌عنوان بخشی از لایحه اصلی دوباره به رأی گذاشته خواهد شد.