شهرخبر

آغاز استانی طرح کالابرگ الکترونیک + شرایط دریافت

اقتصاد 100- استاندار هرمزگان از آغاز طرح کالابرگ الکترونیک بر بستر شبکه ملی اعتبار (شما) در این استان خبر داد.

آغاز استانی طرح کالابرگ الکترونیک + شرایط دریافت

به گزارش گروه اقتصاد کلان و انرژی اقتصاد 100 به نقل از از روابط عمومی استانداری هرمزگان، مهدی دوستی درباره اهمیت طرح کالابرگ الکترونیک گفت: به منظور حمایت از سبد غذایی خانوار و تقویت سلامت غذایی این امکان برای مردم ایجاد شده که با اعتبار یارانه، بتوانند یک‌ماه زودتر اقلام ضروری خانوار خود را خریداری کنند.    

استاندار هرمزگان ویژگی بارز این طرح را حفظ قدرت خرید مردم در طول دوره برشمرد و افزود: برای حفظ قدرت خرید مردم در این طرح؛ قیمت کالا در شهریور ۱۴۰۰ مبنا و ملاک عمل قرار گرفته و دولت طبق سبد کالای مشخص شده ما به تفاوت قیمت کالا را در طول دوره پرداخت می‌کند.    

وی احترام به سلایق مختلف را دیگر مزیت دیده شده در طرح کالابرگ اعلام کرد و ادامه داد: مردم برای خرید اقلام کالایی این طرح می‌توانند آزادانه و به سلیقه خود هر نشان تجاری را انتخاب و خریداری کنند و امکان پرداخت ما به تفاوت قیمت کالای انتخابی با کالای مرجع نیز میسر شده است.    

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان عنوان کرد: در طرح کالابرگ الکترونیک بر بستر شبکه ملی اعتبار امکان دیگری هم فراهم شده که مردم براساس نیاز خانوار، مقدار کمتر یا بیشتری از کالا‌های اساسی مرجع را به انتخاب خود و تا سقف میزان اعتبار یارانه شان خریداری کنند.    

دوستی در رابطه با افراد مشمول این طرح گفت: همه کسانی که حساب یارانه آن‌ها در استان هرمزگان است از امشب می‌توانند برای مشاهده میزان اعتبار و اقلام کالایی مصوب این طرح از دو روش اقدام کنند، مسیر نخست اینکه با تلفن همراه سرپرست خانوار کد دستوری #۲۸*۷۸۸* را شماره‌گیری کنند؛ مسیر دوم نیز نصب برنامه کاربردی شما (شبکه ملی اعتبار) با استفاده از برنامه‌های اندرویدی بازار و مایکت یا مراجعه به درگاه اینترنتی shoma.sfara.ir است.

انتهای پیام