شهرخبر

سید حسن نصرالله:

سردار سلیمانی به شهیدی در سطح امت اسلامی و جهان تبدیل شد

سردار سلیمانی به شهیدی در سطح امت اسلامی و جهان تبدیل شد

سخنرانی دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم اعطای جایزه جهانی شهید سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان، در مراسم اعطای جایزه جهانی شهید سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای ادبیات مقاومت آغاز شد.

دبیر کل حزب الله لبنان در ابتدای اظهارات خود گفت: درباره مسائل لبنان در ۲ بخش صحبت خواهم کرد. بخش اول درباره انتخاب رئیس جمهور و بخش دوم درباره جلسه دولت پیرامون موضوع برق.

وی در ادامه افزود: شهدای بدر در طول تاریخ تبدیل به الگو شده اند و هنگام ذکر سایر شهدا، می گوییم که این ها همانند شهدای بدر بودند، که بعدها نیز عنوان شهدای احد نیز به آنها اضافه شد. ویژگی رهبران شهید در طول تاریخ، جایگاه آنها در سرزمین و در میان ملت شان و توانایی آنها در الهام بخشی است. همه شهدای نبردهای اسلام و شهدای معاصر، باعث تحقق پیروزی شدند. شهدا در لبنان، غزه، فلسطین، عراق، یمن و سوریه پیروزی و دستاوردها را محقق می سازند.

وی ادامه داد: برخی شهدا هستند که از زمان و مکان خود فراتر می روند و بر تمام بشریت تا قیام قیامت تاثیر می گذارند، شهید سلیمانی همان کسی است که از مکان خود فراتر رفت و تبدیل به شهیدی در سطح امت اسلامی و جهان شد و تاثیرگذاری او بر نسل های بعدی ادامه خواهد داشت.

ادامه دارد ...