شهرخبر

محیط زیست و منابع طبیعی باید ادغام و وزارتخانه شود

محیط زیست و منابع طبیعی باید ادغام و وزارتخانه شود

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برای نجات از مشکلات مربوط به منابع طبیعی کشور باید سازمان منابع طبیعی از زیر مجموعه وزارت کشاورزی آزاد و به همراه سازمان محیط زیست تبدیل به وزارتخانه شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست امروز در ششمین جشنواره ملی  روز جنگلبان و جان‌نثاران منابع طبیعی اظهار داشت : ادغام منابع طبیعی در محیط زیست و تبدیل آنها به وزارتخانه بحث کارشناسی است که این اتفاق باید روزی رخ دهد، آورده‌های این مجموعه مربوط به همان چهار سالی است که این تشکیلات وزارتخانه بود.

وی افزود: وزارت منابع طبیعی حتما باید در کشور تشکیل شود تا مجموعه منابع  طبیعی و محیط زیست در قالب یک ساختار واحد کنار هم و هماهنگ در کنار یک دیگر قرار گیرند.

  رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد:برای ادغام سازمان محیط زیست و منابع طبیعی و ایجاد یک وزارتخانه جدید نامه ای نیز به رئیس جمهور نوشته ام.

 وی اظهار داشت: نظرات مثبت و منفی کارشناس در این ارتباط وجود دارد اما نیازمند ادغام 100 درصد هستیم تا یک ساختار نو برای محیط زیست و منابع طبیعی کشور طراحی شود.

سلاجقه درباره انتقاداتی که به وی درباره نامه‌ به رییس جمهوری مطرح شده گفت: من اگر الان دانشگاه بنشینم گوش شنواتری برای حرف‌هایم وجود دارد؛ این بحثی که در دستگاه اجرایی کشور مطرح می‌کنم برای خدا و رسالت علمی است و پست و جایگاه  مطرح نیست.

بنابراین گزارش در پایان این مراسم از جنگلبانان نمونه کشور با حضور وزیر جهادکشاورزی؛ رئیس سازمان منابع طبیعی و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/